a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweZwycięskie bobsleje z Pjongczangu z lakierami Cromax

Zwycięskie bobsleje z Pjongczangu z lakierami Cromax

Pracownicy warsztatu Grassl Bodyshop w niemieckim powiecie Berchtesgadener Land mieli po Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu powody do świętowania. To oni lakierowali bobsleje, w których reprezentanci Niemiec zdobyli złote medale olimpijskie.

bobsleje Pjongczang lakiery Cromax

Fot. arch. Cromax

Warsztat Grassl Bodyshop odpowiada za wykończenie lakiernicze bobslejów dla męskich i żeńskich dwójek oraz męskich czwórek niemieckiej reprezentacji od końca roku 2017. Warsztat był również odpowiedzialny za lakierowanie bobslejów dla kadry francuskiej oraz przeprowadził renowację dla reprezentacji Monako, a także odpowiadał za naprawy lakiernicze ratraków przygotowujących nartostrady i szlaki.

Na co dzień w warsztacie odbywają się normalne prace lakiernicze. Aby więc dać sobie radę czasowo, pracownicy warsztatu postawili na efektywne produkty Cromax.

Wykonane z włókna węglowego i szklanego bobsleje trzeba było dodatkowo pokryć epoksydowym gruntem wypełniającym Epoxy Primer Filler 840R oraz uniwersalnym dwuskładnikowym gruntem wypełniającym 901R Universal 2K Plastic Primer Filler. By wyeliminować oznaki zużycia, dokonano laminowania pęknięć, a następnie pokryto wielofunkcyjną szpachlą 779R 2K Multi-Function Putty oraz szpachlą natryskową 799R VOC Spray Putty. Po zastosowaniu wypełniacza gruntującego LE2004 Low Emission Surfacer Plus zaaplikowano lakier bazowy Cromax Pro w kolorze Traffic Yellow oraz bezbarwny lakier CC6400 Standard VOC Clear z dodatkiem aktywatora XK205 Low Emission Activator.

Uzyskane w ten sposób wykończenie jest bardzo wytrzymałe. Wystarczająco wytrzymałe, by poradzić sobie w trudnych warunkach, na jakie jest narażone przy tak dużych prędkościach, z jakimi porusza się bobslej.

Źródło: Cromax

Dowiedz się więcej o firmie