a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePosadzki drewniane z produktami Sika w Poznaniu

Posadzki drewniane z produktami Sika w Poznaniu

Wykonanie drewnianych posadzek w prywatnym domu w Poznaniu okazało się nie lada wyzwaniem. Przed położeniem ok. 300 metrów kwadratowych posadzki konieczne było również wzmocnienie podłoża. Na wysokości zadania stanęły produkty Sika.

posadzki drewniane Sika Poznań

Fot. arch. Sika

W prywatnym domu w stylu toskańskim w Poznaniu, na powierzchni z dużą ilością przejść, położone miało być ok. 300 m² drewnianych posadzek. Wymagało to precyzyjnego dopasowania elementów oraz użycia kleju o długim czasie otwartym. Inwestor zdecydował się na produkty marki Sika.

Wcześniej jednak konieczne było także wyrównanie i wzmocnienie podłoża, ponieważ nie wykazywało ono wystarczającej wytrzymałości. Wykorzystano w tym celu bezrozpuszczalnikowy epoksydowy materiał Sika Primer MB, który dodatkowo poprawia przyczepność.

Do klejenia desek podłogowych posłużyły natomiast jednoskładnikowe kleje poliuretanowe z technologią i-cure, wiążące pod wpływem wilgoci z powietrza. Do wykonania drewnianej posadzki z litych desek na parterze użyto kleju SikaBond-52 Parquet, który dzięki swojej elastyczności pozwolił osiągnąć efekt tłumienia kroków. Na piętrze zaś, gdzie powstała posadzka z desek warstwowych, wykorzystano półelastyczny klej SikaBond-T45.

Źródło: Sika