REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kalendarz Standox 2018: komiksy i samochody

Trzeba przyznać, że pomysł na kalendarz Standox na rok 2018 jest naprawdę ciekawy! Twórcy postanowili połączyć dwa elementy kultury, które doskonale idą w parze: komiksy i samochody.

Standox kalendarz 2018

Zza kulis kalendarza Standox 2018: operacja podpalenia Giulii. Fot. arch. Standox

Najnowszy kalendarz samochodowy Standox to dzieło fotografa Ramona Winka oraz Thomasa Rotha, odpowiedzialnego za postprodukcję i efekty specjalne. Dzięki ich pomysłom i pracy powstał 13-stronicowy komiks, który przedstawia motoryzacyjne klasyki z lat 70. i 80. jako komiksowych bohaterów lub czarne charaktery. Oczywiście wszystkie samochody prezentują się pięknie dzięki lakierom Standox.

Efektowne grafiki zamieszczone w kalendarzu to w niektórych przypadkach efekt późniejszej obróbki Thomasa Rotha – w ten sposób na przykład na jednym zdjęciu „spotkały się” ostatni samolot Junkers JU 52 i Citroën H, przebywające w rzeczywistości 200 kilometrów od siebie.

Wrażenie robi również fotografia przedstawiająca płonący samochód. Ogień nie był efektem obróbki komputerowej – operację podpalenia auta przeprowadzono w Miehlen w Niemczech pod nadzorem ochotniczej straży pożarnej, a jej ofiarą padł znaleziony na złomowisku Alfa Romeo Giulia, który był w stanie nie pozwalającym już na renowację.

Kalendarze Standox rozprowadzane są wśród klientów i partnerów marki. Niektóre spośród zamieszczonych w nich zdjęć można jednak pobrać jako tapetę na pulpit swojego komputera.

Źródło: Standox

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA