a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweArkema wspiera piłkę nożną kobiet

Arkema wspiera piłkę nożną kobiet

Firma Arkema została pierwszym narodowym partnerem mistrzostw świata w piłce nożnej kobiet (FIFA Women’s World Cup) 2019. Mistrzostwa odbędą się w przyszłym roku we Francji.

Arkema piłka nożna kobiet

Fot. FIFA / Wikimedia Commons

Arkema, która silnie angażuje się w żeglarstwo, rozszerzyła swoje zainteresowania sportowe na piłkę nożną. I to w nie byle jakim wydaniu, bo kobiecym. Firma została narodowym partnerem FIFA Women’s World Cup, które odbędzie się w dniach 7 czerwca – 7 lipca 2019 we Francji. Udział w mistrzostwach wezmą 24 kobiece drużyny narodowe.

Noël Le Graët, przewodniczący Francuskiego Związku Piłki Nożnej oraz komitetu organizacyjnego mistrzostw, wyraził zadowolenie ze wsparcia tak dynamicznie się rozwijającej, innowacyjnej firmy o ugruntowanej pozycji w branży chemicznej, jak Arkema. Thierry Le Hénaff, dyrektor generalny Arkemy, podkreślił natomiast, że współpraca ta jest dla koncernu doskonałą okazją, by przyczynić się do umocnienia statusu kobiet zarówno w sporcie, jak i w pracy. Dodał, że wartości promowane przez mistrzostwa świata w piłce nożnej kobiet są spójne z tymi, którym hołduje Arkema, dlatego firma z wielką dumą obejmuje funkcję narodowego partnera imprezy.

Źródło: Arkema