REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Zobacz kolor w innym świetle!

A więc znalazłeś w katalogu kolor. Jest piękny, wymarzony, ale zupełnie nie potrafisz sobie wyobrazić, jak będzie wyglądał na twojej ścianie. To trudne, mając do dyspozycji tylko maleńką próbkę – w pełni się z tym zgadzamy. Jest jednak kilka sposobów, które pomogą nam się upewnić, że to właśnie TEN.

kolor

Fot. Wicker Paradise / Foter.com / CC BY

Specjaliści są zgodni – wybieraj kolory w świetle dziennym. Świetlówka czy żarówka wolframowa zmieniają naszą percepcję i sprawiają, że odcień prezentuje się nieco inaczej.

Pamiętaj też o tym, że orientacja okien pokoju bardzo wpływa na to jak prezentuje się wnętrze, łącznie ze ścianami. W pomieszczeniu od północy, gdzie przez cały dzień światła jest niewiele, raczej zrezygnuj z chłodnych odcieni. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym tekście.

Druga rzecz, którą koniecznie musisz wziąć pod uwagę, to że kolor zaprezentowany na próbce w katalogu wygląda na jaśniejszy. Z dwóch powodów.

Po pierwsze – ponieważ jest zwykle przedstawiony na białym tle, które dodaje mu świetlistości. Po drugie – ponieważ jest przedstawiony na niewielkiej powierzchni; na dużych powierzchniach, takich jak ściany, odcienie zwykle wydają się nieco ciemniejsze.

Jeśli więc nie chcesz, by twoje wnętrze było zbyt ponure, wybierz odcień o ton jaśniejszy niż ten, który podbił twoje serce jako próbka w katalogu.

kolor

Fot. coco+kelley / Foter.com / CC BY-NC

Trzecia wskazówka – jeśli twoja wyobraźnia wciąż nie daje ci jednoznacznej odpowiedzi, skorzystaj z aplikacji typu Dulux Visualizer czy Wizualizer 2.0. Wystarczy zrobić zdjęcie pokoju który zamierzasz odmalować, a dzięki wizualizacjom sprawdzisz, jak prezentują się w nim poszczególne odcienie.

Oczywiście kolory na ekranie zawsze będą się trochę różnic od kolorów na ścianie, ale dostaniesz ogólny obraz tego, jakiego spodziewać się efektu.

Życzymy samych trafnych kolorystycznych wyborów!

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA