a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweZielony Ład w nowym odcinku podcastu EC

Zielony Ład w nowym odcinku podcastu EC

W najnowszym odcinku podcastu European Coatings w centrum uwagi znalazł się temat, który jest na ustach wszystkich. Mowa o ekologii, zrównoważonym rozwoju oraz Europejskim Zielonym Ładzie – a także związanych z nimi wyzwaniami dla producentów farb.

Fot. scottwebb / pixabay.com

Odnawialne źródła, materiały pochodzenia biologicznego, gospodarka obiegu zamkniętego – przyjazne środowisku rozwiązania powłokowe zyskują coraz bardziej na znaczeniu. A branża stoi przed nowymi wyzwaniami…

Jak pogodzić trend zrównoważonego rozwoju z również coraz większym zapotrzebowaniem na wysoką jakość i wydajność? O tym mowa w najnowszym odcinku podcastu European Coatings.

Wyzwania i wsparcie dla producentów

Autorzy podcastu rozmawiają m.in. z Lucasem Schmidtem-Weihrichem ze Związku Niemieckiego Przemysłu Lakierów i Farb Drukarskich (VdL), głównym tematem rozmowy jest natomiast Europejski Zielony Ład. Zaproszony gość omawia kluczowe punkty oraz główne cele programu.

Mowa również o konsekwencjach dla branży farb. Schmidt-Weihrich wskazuje na wyzwania, na to, co zrobione już zostało do tej pory w związku z Zielonym Ładem oraz wyjaśnia, jak VdL może wspierać producentów w spełnianiu nowych wymogów.

Gdzie można wysłuchać?

Najnowszego odcinka podcastu European Coatings, podobnie jak pozostałych, słuchać można na Apple Podcast, Spotify, Soundcloud i innych platformach. Wszystkie są również dostępne na specjalnej podstronie European Coatings.

Źródło: european-coatings.com