a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneZielona energia w fabrykach AkzoNobel w Holandii

Zielona energia w fabrykach AkzoNobel w Holandii

Produkcja farb AkzoNobel w Holandii jest już w całości zasilana zieloną energią. To kolejny krok firmy na drodze do całkowitej neutralności węglowej w 2050 roku.

AkzoNobel zielona energia Holandia

Fot. arch. AkzoNobel

Koncern podpisał umowę z firmą Eneco, która dostarczać będzie energię wiatrową do zasilania czterech zakładów produkcyjnych: w Sassenheim, Wapenveld, Groot Ammers i Ammerzoden. Prócz tego zasilane w ten sposób będą również wszystkie magazyny Sikkens.

Na mocy kontraktu, obowiązujego do roku 2020, Eneco będzie dostarczać AkzoNobel 66 gigawatogodzin rocznie, czyli ilość energii wystarczającą do zasilenia miasta o 33 tysiącach obywateli. W ten sposób koncern zredukuje swoją emisję CO2 o 19 kiloton.

To kolejna tego typu umowa zawarta przez AkzoNobel, po zeszłorocznym kontrakcie (podpisanym wraz z Google, DSM oraz Philips) na dostarczenie energii wiatrowej bezpośrednio z nowych elektrowni wiatrowych budowanych obecnie w Holandii – Krammer i Bouwdokken. Ponadto firma wykorzystuje pozyskiwaną w sposób naturalny parę w zakładach w Hengelo i Delfzijl.

Obecnie 40% energii zużywanej przez koncern na świecie to energia odnawialna. Celem AkzoNobel jest zwiększenie tego udziału do roku 2050 do 100%.

Źródło: AkzoNobel