REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Zielona energia w fabrykach AkzoNobel w Holandii

Produkcja farb AkzoNobel w Holandii jest już w całości zasilana zieloną energią. To kolejny krok firmy na drodze do całkowitej neutralności węglowej w 2050 roku.

AkzoNobel zielona energia Holandia

Fot. arch. AkzoNobel

Koncern podpisał umowę z firmą Eneco, która dostarczać będzie energię wiatrową do zasilania czterech zakładów produkcyjnych: w Sassenheim, Wapenveld, Groot Ammers i Ammerzoden. Prócz tego zasilane w ten sposób będą również wszystkie magazyny Sikkens.

Na mocy kontraktu, obowiązujego do roku 2020, Eneco będzie dostarczać AkzoNobel 66 gigawatogodzin rocznie, czyli ilość energii wystarczającą do zasilenia miasta o 33 tysiącach obywateli. W ten sposób koncern zredukuje swoją emisję CO2 o 19 kiloton.

To kolejna tego typu umowa zawarta przez AkzoNobel, po zeszłorocznym kontrakcie (podpisanym wraz z Google, DSM oraz Philips) na dostarczenie energii wiatrowej bezpośrednio z nowych elektrowni wiatrowych budowanych obecnie w Holandii – Krammer i Bouwdokken. Ponadto firma wykorzystuje pozyskiwaną w sposób naturalny parę w zakładach w Hengelo i Delfzijl.

Obecnie 40% energii zużywanej przez koncern na świecie to energia odnawialna. Celem AkzoNobel jest zwiększenie tego udziału do roku 2050 do 100%.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA