a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF sprzedaje fabrykę dyspersji do papieru

BASF sprzedaje fabrykę dyspersji do papieru

Koncern BASF postanowił skupić swoją produkcję dyspersji do powłok na papier w dwóch europejskich farbykach – w Ludwigshafen w Niemczech oraz w Hamina w Finlandii. Dzięki temu posunięciu firma ma lepiej radzić sobie na wymagającym dziś rynku produktów do papieru.

BASF dyspersje do papieru papier

Fot. justynaandryszek / pixabay.com

W konsekwencji BASF sprzedał swoją fabrykę dyspersji do powłok na papier, zlokalizowaną w Pischelsdorfie w Austrii. Zakład został zakupiony – za cenę 30 mln € – przez Synthomer Austria, oddział brytyjskiego producenta specjalistycznej chemii, Synthomer. Transakcja ma zostać zamknięta pod koniec stycznia 2018.

Obecnie klientów z Europy zaopatrywać będą fabryki w Niemczech i w Finlandii. Zarząd uspokaja swoich kontrahentów z Austrii i okolic, że w dalszym ciągu będą oni mogli liczyć na szybkie dostawy dyspersji oraz wsparcie techniczne. Bez zmian pracować będą natomiast inne zakłady BASF produkujące surowce do powłok na papier w rejonie EMEA: w Gebze w Turcji oraz w Durban w RPA.

Dyspersje, o których mowa, są stosowane na papierze (graficznym, ale również opakowaniowym) wraz z innymi dodatkami i pigmentami m.in. aby poprawić na nim jakość druku. Są to przede wszystkim środki na bazie butadienu styrenu oraz akrylanowo-styrenowe, ale oferta BASF jest bardzo szeroka.

Źródło: BASF