REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe spoiwo BASF do farb na papier

BASF wprowadził do oferty nowe spoiwo do farb na papier. Powstało ono z myślą o wszystkich zastosowaniach, w których duże znaczenie ma zapach oraz możliwość kontaktu z żywnością.

spoiwo BASF farby na papier

Nowe spoiwa produkowane będą w fabryce BASF w Finlandii. Fot. arch. BASF

Nowe spoiwo oparte jest na butadienie styrenu. Jest odpowiednie do wielu różnych zastosowań drukarskich, producent jednak szczególnie je poleca w przypadku kontaktu z żywnością oraz opakowań na płyny. Charakteryzuje się bardzo słabym zapachem oraz minimalną zawartością LZO; spełnia wszystkie ekologiczne standardy oraz normy dotyczące kontaktu z żywnością.

Linia nowych spoiw o wysokiej zawartości części stałych będzie produkowana w Hamina w Finlandii. Dzięki zawartości części stałych dochodzącej do 55% farby na ich bazie są przyjazne środowisku i pomagają zredukować emisję CO2. Innowacyjne spoiwa nadają się nawet do wymagających zastosowań, a ich zastosowanie ułatwia cały proces obróbki papieru.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA