REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Z wybiegów na ścianę – kolory Pantone na wiosnę 2016

Czy kolory królujące w modzie przeniosą się do naszych mieszkań, na ściany, meble i tkaniny? Jeśli tak, wiosna 2016 będzie pastelowa i wyciszona, nie pozbawiona jednak żywych, słonecznych akcentów.

Pantone

Fot. arch. Pantone

O odcieniach, które na początku przyszłego roku zdominują światowe wybiegi, pisze u siebie firma Pantone. Jak wiadomo, trendy kolorystyczne są bardzo podatne na wpływy – to co jest modne w branży odzieżowej może szybko przeniknąć do architektury i wystroju wnętrz. Wyjątkowo więc zaglądamy tym razem do szaf i szkicowników projektantów mody.

Jak twierdzą specjaliści, rosnące wpływy sztuki klasycznej oraz zmęczenie wszechobecnymi technologiami spowodują zwrot ku naturze. Na wybiegach dominować będą kolory radosne i słoneczne, ale zarazem spokojne, kojące, naturalne. Barwy ziemi, ciepłe szarości czy też roślinne zielenie – oto odcienie, jakich w modzie będzie najwięcej.

Nie da się jednak zupełnie odciąć od nowoczesnej, zdigitalizowanej rzeczywistości, dlatego spokojnym i naturalnym barwom towarzyszyć będą również dynamiczne, jaskrawe akcenty. Te dwie grupy kolorów będą niekiedy tworzyć zaskakujące połączenia, doskonale oddające złożoność świata, w którym żyjemy – świata na wpół sztucznego, zbudowanego ludzką ręką, i naturalnego.

Zgodnie z powyższym w modzie królować będą neutralne szarości, piaskowe brązy, pastelowe odcienie niebieskiego, ale również soczyste róże, czerwienie i pomarańcze. Czyż to nie idealna paleta do stworzenia niebanalnego wnętrza? Warto już teraz pomyśleć o wiosennym wystroju!

Źródło: Pantone

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA