a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiZ wybiegów na ścianę – kolory Pantone na wiosnę 2016

Z wybiegów na ścianę – kolory Pantone na wiosnę 2016

Czy kolory królujące w modzie przeniosą się do naszych mieszkań, na ściany, meble i tkaniny? Jeśli tak, wiosna 2016 będzie pastelowa i wyciszona, nie pozbawiona jednak żywych, słonecznych akcentów.

Pantone

Fot. arch. Pantone

O odcieniach, które na początku przyszłego roku zdominują światowe wybiegi, pisze u siebie firma Pantone. Jak wiadomo, trendy kolorystyczne są bardzo podatne na wpływy – to co jest modne w branży odzieżowej może szybko przeniknąć do architektury i wystroju wnętrz. Wyjątkowo więc zaglądamy tym razem do szaf i szkicowników projektantów mody.

Jak twierdzą specjaliści, rosnące wpływy sztuki klasycznej oraz zmęczenie wszechobecnymi technologiami spowodują zwrot ku naturze. Na wybiegach dominować będą kolory radosne i słoneczne, ale zarazem spokojne, kojące, naturalne. Barwy ziemi, ciepłe szarości czy też roślinne zielenie – oto odcienie, jakich w modzie będzie najwięcej.

Nie da się jednak zupełnie odciąć od nowoczesnej, zdigitalizowanej rzeczywistości, dlatego spokojnym i naturalnym barwom towarzyszyć będą również dynamiczne, jaskrawe akcenty. Te dwie grupy kolorów będą niekiedy tworzyć zaskakujące połączenia, doskonale oddające złożoność świata, w którym żyjemy – świata na wpół sztucznego, zbudowanego ludzką ręką, i naturalnego.

Zgodnie z powyższym w modzie królować będą neutralne szarości, piaskowe brązy, pastelowe odcienie niebieskiego, ale również soczyste róże, czerwienie i pomarańcze. Czyż to nie idealna paleta do stworzenia niebanalnego wnętrza? Warto już teraz pomyśleć o wiosennym wystroju!

Źródło: Pantone