a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiWzornik kolorów Williamsburg – kolonialny szyk

Wzornik kolorów Williamsburg – kolonialny szyk

W polskich salonach jest już dostępny nowy wzornik kolorów Williamsburg® od Benjamin Moore. Nawiązuje do czasów świetności Williamsburga – niegdyś najludniejszej i najprężniej się rozwijającej kolonii brytyjskiej w Ameryce Północnej.

wzornik kolorów

Fot. arch. Benjamin Moore

wzornik kolorów

Fot. arch. Benjamin Moore

Złota era Williamsburga przypada na XVIII wiek, kiedy miasto to było siedzibą rządu i ważnym ośrodkiem politycznym, kulturalnym i naukowym. Koloryt tamtych czasów odtworzono na podstawie zachowanych fragmentów tapet, powłok malarskich, polichromii, istniejących do dziś budynków z tamtej epoki. Dużą pomocą była też dokumentacja, dane historyczne i wspomnienia.

W odtworzeniu XVIII-wiecznej kolorystyki pomogła Fundacja Kolonii Williamsburg. Jak mówi jej przedstawiciel, Matthew Webster, w projekcie posiłkowano się nie tylko materiałami z Williamsburga, ale i z Europy oraz innych kolonii brytyjskich. Dla uczestników przedsięwzięcia było to bardzo ciekawe doświadczenie – Webster przyznaje, że zastosowanie niektórych odcieni i ich zestawienia w tej odległej epoce bardzo ich zaskoczyły.

wzornik kolorów

Fot. arch. Benjamin Moore

Ostatecznie powstał zestaw złożony ze 144 klasycznych, eleganckich barw. Jej twórcy bazowali na pigmentach stosowanych już 250 lat temu. W ten sposób podkreślili znaczenie tradycji i nadali palecie jeszcze bardziej historyczny, dostojny charakter.

Wzornik kolorów Williamsburg jest dostępny w polskich salonach Benjamin Moore dla linii Aura®, farb Regal® Select 548 i Waterborne Ceiling Paint® 508 oraz emalii do drewna i metalu Advanced® 792. Więcej informacji o powyższych produktach na stronie Benjamin Moore.

Źródło: Benjamin Moore