a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiWyrazisty duet – wiosna-lato 2018 według Farrow & Ball

Wyrazisty duet – wiosna-lato 2018 według Farrow & Ball

Na tegoroczny sezon wiosna-lato ekspert Farrow & Ball proponuje mocny zastrzyk koloru. W roli głównej elektryzujący duet: żywy niebieski Pitch Blue i nieco bardziej stonowana zieleń Calke Green.

Farrow & Ball wiosna lato 2018

Po lewej: kompozycja stworzona przez konsultantów ds. koloru Frasera i Rhonę w salonie w Glasgow. Po prawej: na ścianie Pitch Blue No.220 i Calke Green No.34. Stolarka w odcieniu Calke Green No.34 (farba typu eggshell).
Fot. arch. Farrow & Ball

W ubiegłym roku do wystroju wnętrz zaczęły wkraczać zaskakujące połączenia kolorów. Tej wiosny powracają – i witamy je z otwartymi ramionami. Nie musimy się już ograniczać do stosowania jednego koloru na ścianie i ewentualnie jednego na listwach. Zamiast tego możemy sobie pozwolić na ciekawe połączenia, które uwolnią i rozweselą nasze mieszkanie.

Jak mówi międzynarodowy konsultant ws. koloru Farrow & Ball, Joa Studholme, w najważniejszym trendzie wiosna & lato 2018 Farrow & Ball liczy się nie jeden odcień, a dwa – na równi. Pitch Blue i Calke Green. Obydwa tak samo ważne, żaden nie pozostaje dla tego drugiego akcentem.

Farrow & Ball wiosna lato 2018

Po lewej: Na ścianie tapeta Helleborus BP 5606, na stolarce Pitch Blue No.220 (farba typu eggshell). Po prawej: kompozycja stworzona przez konsultantkę ds. koloru Charlotte w salonie w Winchester. Fot. arch. Farrow & Ball

Nieco bardziej stonowany Calke Green będzie odpowiednim wyborem na dolną część ścian. Żywy Pitch Blue natomiast sprawdzi się na wyższych partiach, łącznie z sufitem. Uzyskujemy w ten sposób wyważone połączenie, którego jednak nie należy traktować zbyt poważnie. Tworzy ono bowiem atmosferę zabawy i optymizmu i wyczarowuje wnętrze, na widok którego nie sposób się nie uśmiechnąć. Wiosna w sercu, wiosna na ścianach!

Źródło: Farrow & Ball