REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema zbuduje nową łódź

Arkema rozsmakowała się w żeglarstwie! Firma zapowiedziała, że zbuduje nową łódź Multi50. Ma być gotowa za dwa lata, aby w 2022 wystartować w zawodach Route du Rhum.

Arkema nowa łódź żeglarstwo

Fot. arch. Arkema

Wspierany przez Arkemę od roku 2013 zespół Lalou Roucayrola, Lalou Multi, odniósł ostatnio wiele ważnych sukcesów, m.in. w listopadzie zwyciężył prestiżowe Transat Jacques Vabre. Swoją zasługę mają w tym również łodzie skonstruowane z nowoczesnych materiałów Arkemy.

Firma postanowiła skorzystać z kilku lat doświadczenia i zbudować nowy trimaran Multi50 najnowszej generacji, wykorzystując swoje najnowsze materiały i technologie. W międzyczasie zaś trwać będą testy prototypowego modelu Mini 6,50 Arkema 3, przy konstrukcji którego zastosowano m.in. termoplastyczną, możliwą do poddania recyklingowi żywicę Elium.

Podobne testy w rzeczywistym środowisku przejdzie później zapowiedziany Multi50 Arkema 4. Dla Arkemy jest to nie tylko szansa na wsparcie sportowej rywalizacji, ale również możliwość sprawdzenia własnych materiałów w naprawdę trudnych warunkach.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA