a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweArkema zbuduje nową łódź

Arkema zbuduje nową łódź

Arkema rozsmakowała się w żeglarstwie! Firma zapowiedziała, że zbuduje nową łódź Multi50. Ma być gotowa za dwa lata, aby w 2022 wystartować w zawodach Route du Rhum.

Arkema nowa łódź żeglarstwo

Fot. arch. Arkema

Wspierany przez Arkemę od roku 2013 zespół Lalou Roucayrola, Lalou Multi, odniósł ostatnio wiele ważnych sukcesów, m.in. w listopadzie zwyciężył prestiżowe Transat Jacques Vabre. Swoją zasługę mają w tym również łodzie skonstruowane z nowoczesnych materiałów Arkemy.

Firma postanowiła skorzystać z kilku lat doświadczenia i zbudować nowy trimaran Multi50 najnowszej generacji, wykorzystując swoje najnowsze materiały i technologie. W międzyczasie zaś trwać będą testy prototypowego modelu Mini 6,50 Arkema 3, przy konstrukcji którego zastosowano m.in. termoplastyczną, możliwą do poddania recyklingowi żywicę Elium.

Podobne testy w rzeczywistym środowisku przejdzie później zapowiedziany Multi50 Arkema 4. Dla Arkemy jest to nie tylko szansa na wsparcie sportowej rywalizacji, ale również możliwość sprawdzenia własnych materiałów w naprawdę trudnych warunkach.

Źródło: Arkema