REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wyniki Sherwin-Williams za rok 2016

Koncern Sherwin-Williams ma powody do zadowolenia. Wyniki finansowe uzyskane przez niego w roku 2016 są zdecydowanie lepsze niż te z roku 2015.

Sherwin-Williams

Fot. arch. Sherwin-Williams

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Sherwin-Williams skonsolidowana sprzedaż netto koncernu wzrosła o 4,6% w stosunku do roku poprzedniego i osiągnęła wartość 11,86 mld $. Zysk EBITDA wzrósł o prawie 138 mln $ i wyniósł rekordowe 1,95 mld $.

Tak dobre rezultaty to przede wszystkim efekt wysokiej sprzedaży farb w sieci sklepów Sherwin-Williams. Jeśli chodzi o czynniki, które nieco obniżyły uzyskane wskaźniki w tym roku, jest to przede wszystkim wpływ niekorzystnych efektów walutowych (-1,4% w przypadku skonsolidowanej sprzedaży netto) oraz koszt przejęcia firmy Valspar. Transakcja ta ma zostać ostatecznie zamknięta w ciągu najbliższych 90 dni.

Źródło: Sherwin-William

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA