a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneWyniki PPG w IV kw. 2013 i całym roku 2013

Wyniki PPG w IV kw. 2013 i całym roku 2013

W czwartym kwartale 2013 koncern PPG zanotował wzrost we wszystkich sektorach produkcji i osiągnął sprzedaż netto na poziomie 3,7 mld $, czyli o 14% wyższą niż w analogicznym okresie rok wcześniej. Również wyniki za cały rok 2013 dają powody do zadowolenia – sprzedaż netto wyniosła 15,1 mld $ i wzrosła o 12%.

PPG

Fot. lusi (rgbstock.com)

Zdecydowany wzrost sprzedaży netto w czwartym kwartale 2013 nie szedł co prawda w parze ze wzrostem dochodów netto z operacji ciągłych – te nieznacznie spadły (z zeszłorocznego 258 mln $ do obecnego 254 mln $), co zarząd tłumaczy kosztami przyłączenia nowo zakupionych jednostek. Udało się za to osiągnąć rekordowy zysk na akcję rozwodnioną z operacji ciągłych – w stosunku do czwartego kwartału 2013 zwiększył się aż o 45%!

W skali całego roku skorygowany dochód netto z operacji ciągłych wyniósł 1,2 mld $ i wzrósł o 15%. Skorygowany zysk na akcję rozwodnioną z operacji ciągłych ukształtował się zaś na poziomie 8,28$, czyli zwiększył się o 29%. W okresie tym na zakup nowych jednostek przeznaczono około miliarda dolarów.

Jak zwykle największe korzyści przyniosły firmie farby samochodowe oraz powłoki dla aeronautyki. Oddział Performance Coatings zanotował aż 25-procentowy wzrost sprzedaży, ale wskaźniki finansowe poprawiły się i w innych sektorach firmy, łącznie z oddziałem cieszących się ostatnio mniejszą popularnością szkieł.

Tak korzystna sytuacja to oczywiście w dużej mierze zasługa rynków rozwijających się, jednak nie bez znaczenia była też stabilizująca się sytuacja w Europie. PPG bacznie obserwuje europejski rynek, jako że reprezentuje on aż 1/3 sprzedaży firmy.

Szczegółowe zestawienie wyników finansowych PPG za czwarty kwartał 2013 oraz cały miniony rok znaleźć można na stronie koncernu.

Źródło: PPG