a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweWyniki Covestro za rok 2016

Wyniki Covestro za rok 2016

Rok 2016 dla Covestro był pod pewnymi względami rekordowy. Firma osiągnęła wyższy niż kiedykolwiek dochód netto, o 22% wzrósł także zysk skorygowany EBITDA.

wyniki Covestro 2016

Fot. arch. Covestro

Dochód netto firmy Covestro za rok 2016 wzrósł ponad dwukrotnie w stosunku do roku poprzedniego – z 343 mln € (w 2015) do 795 mln €. Tak świetny wynik osiągnięto mimo niewielkiego (o 1,5%) spadku sprzedaży – do 11,9 mld €, co było rezultatem niższych cen i niekorzystnych efektów walutowych.

Dobra sytuacja Covestro to wynik m.in. ekspansji na rynkach rozwijających się, zwłaszcza w Azji, gdzie firma otworzyła ostatnio nowy zakład produkujący surowce dla powłok (HDI), zwiększając również dwukrotnie produkcję poliwęglanów. Ponadto w minionym roku koncern spłacił również większość długów wobec Bayera, od którego oddzielił się w roku 2015.

W dobrej sytuacji jest dział Coatings, Adhesives, Specialities (CAS) firmy – jego skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 1,8%. Pozytywnym trendem dla tego oddziału były niższe ceny surowców oraz większe zapotrzebowanie na materiały wysokiej jakości.

W roku 2017 Covestro nie zamierza zmieniać swojej strategii. Firma będzie pracować zgodnie z dotychczasową wizją, wykorzystują dobrą pozycję na rynku i dostarczając nadal klientom innowacyjne materiały.

Źródło: european-coatings.com