REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wyniki AkzoNobel w III kw. 2013

Wygląda na to, że AkzoNobel powoli wychodzi z finansowego dołka. W trzecim kwartale 2013 roku udało mu się zwiększyć zysk operacyjny w stosunku do analogicznego okresu w roku poprzednim o 22%.

AkzoNobel

Fot. roijaune (sxc.hu)

W koncernie AkzoNobel zaszło ostatnio wiele zmian. Wśród nich wymienić można sprzedaż oddziału Building Adhesives oraz szereg działań restrukturyzacyjnych na rynku niemieckim oraz w oddziale Funtional Chemicals. Zainwestowano także ponad 50 mln euro w nowe zakłady produkcyjne w Chinach, aby jak najlepiej wykorzystać ogromne zapotrzebowanie na farby w tej części świata. Firma w ostatnim czasie zdecydowała się przeznaczyć na restrukturyzację ponad 250 mln euro. A wszystko to, aby poprawić słabe wyniki finansowe.

Najwyraźniej działania te przynoszą wreszcie oczekiwane skutki. Dochód firmy co prawda spadł o 5% (co spowodowane jest przez dywestycje oraz efekty walutowe), zysk operacyjny jednak ukształtował się na poziomie 303 mln euro i wzrósł o 22% w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku.

Większy zysk operacyjny zaobserwowano we wszystkich sektorach z wyjątkiem Specialty Chemicals, gdzie zanotowano spadek aż o 20%. Zarząd ma nadzieję, że sytuację poprawią dodatkowo działania restrukturyzacyjne zaplanowane na ostatni kwartał roku 2013. Ponieważ jednak wstępnie pochłoną one około 160 mln euro, szanse na przekroczenie całorocznego zysku operacyjnego z 2012 roku (908 mln euro) są bardzo małe.

Szczegółowe zestawienie wyników AkzoNobel osiągniętych w III kwartale 2013 znaleźć można na stronie koncernu.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA