a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneMural atomowy – konkurs

Mural atomowy – konkurs

Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku ogłosiło konkurs na projekt muralu. Po wyłonieniu zwycięzcy na jednym z budynków placówki pojawi się malowidło tematycznie związane z rozwojem polskiej energetyki jądrowej.

mural atomowy

Fot. jayofboy (sxc.hu)

Jak mówi Ludwik Dobrzyński, dyrektor Działu Edukacji i Szkoleń NCBJ, barwne malowidło ma intrygować, motywować do zgłębiania pasjonującej dziedziny jaką jest energetyka atomowa, zwracać uwagę na niezwykłe możliwości obliczeniowe centrum. Zastępca kierownika projektu Centrum Informatyczne Świerk (CIŚ), dr Sławomir Potempski, dodaje, że w naszych czasach obraz ma dużą przewagę nad słowem. Stąd pomysł muralu, który celnie tłumaczyłby istotę działania ośrodka.

Malowidło ma się pojawić na ścianie serwerowni, w której mieści się klaster obliczeniowy tworzony w ramach projektu CIŚ. To bardzo ważny punkt ośrodka, który mijają codziennie setki pracowników NCBJ, a także goście z kraju i z zagranicy. Być może projekt muralu zostanie też wykorzystany w miejscu zjazdu do centrum z drogi krajowej.

Do udziału w konkursie zaproszeni są zarówno profesjonalni projektanci, jak i amatorzy. Spośród wszystkich prac wybrane zostaną trzy najlepsze, których autorzy zostaną zaproszeni do negocjacji w sprawie realizacji projektu. Wówczas wyłoniony zostanie ostateczny zwycięzca. Prace nadsyłać można do 15 grudnia na adres:

Narodowe Centrum Badań Jądrowych – Biuro Projektu Centrum Informatyczne Świerk
ul. Andrzeja Sołtana 7, bud. nr 88, pok. 16
05-400 Otwock-Świerk

Na stronie NCBJ dostępny jest formularz zgłoszeniowy oraz regulamin konkursu.

Jury podejmie decyzję o wyborze trzech najciekawszych projektów do 15 stycznia przyszłego roku. Uroczyste odsłonięcie muralu zaplanowano na kwiecień 2014, kiedy to otwarty zostanie wspomniany klaster komputerowy.

Zachęcamy do udziału oraz życzymy powodzenia!

Źródło: NCBJ