REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Oddział Building Adhesives AkzoNobel w rękach Sika

Koncern AkzoNobel ogłosił sprzedaż swego oddziału Building Adhesives szwajcarskiej firmie Sika. Zaoferowała ona 260 mln euro.

AkzoNobel Sika

Fot. TACLUDA (rgbstock.com)

Transakcja, która zostanie sfinalizowana prawdopodobnie w ostatnim kwartale tego roku, obejmie wszystkie marki AkzoNobel podlegające sektorowi Building Adhesives (Schönox, Casco, Cégécol, Synteko i EriKeeper) z wyjątkiem produktów do drewna należących również do linii Casco. We władanie Sika przejdą także wszyscy pracownicy oddziału oraz dwie jego fabryki – w Niemczech i we Francji.

Building Adhesives to segment produkujący przede wszystkim środki do wyrównywania podłóg i ścian, kleje i zaprawy do płytek ceramicznych, pasty uszczelniające oraz lakiery zabezpieczające na podłogi i parkiety. Był częścią działu Decorative Paints, lecz pozostawał od dłuższego czasu na marginesie działalności firmy. Sprzedając go AkzoNobel będzie mógł skupić się na innych, ważniejszych projektach.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA