a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiWłoska firma kupuje pochodne TAA niemieckiego producenta

Włoska firma kupuje pochodne TAA niemieckiego producenta

W ramach kolejnej dużej transakcji na europejskim rynku w ręce włoskiego producenta przeszedł jeden z oddziałów Evonik – wraz z dwoma fabrykami, w Niemczech i w Chinach, oraz grupą ok. 250 pracowników.

Fot. arch. SABO

Decyzję o sprzedaży swojego oddziału pochodnych TAA podjęła firma Evonik. Pozwoli jej to skupić się na swojej ofercie specjalistycznej chemii.

Wskazane przejęcie

Włoskie SABO – nabywca oddziału Evonik – to jeden z największych na świecie wytwórców stabilizatorów światła, pochodne TAA stanowią zaś ważny surowiec do ich produkcji. Jak mówi Germano Peverelli, dyrektor generalny i prezes zarządu SABO S.p.A.:

Zakup oddziału TAA od Evonik oznacza dla SABO zupełnie nową fazę rozwoju. Przyswojenie nowych, innowacyjnych technologii i procesów oraz integracja aktywów wytwórczych w Niemczech, Chinach i Włoszech umocni naszą pozycję z punktu widzenia produkcji, z korzyścią dla naszych obecnych i przyszłych klientów oraz naszych pracowników.

Christian Kullmann, prezes zarządu Evonik, tłumaczy, że zgodnie z obecną strategią koncern skupia się na biznesie specjalistycznej chemii. Elementem tej strategii jest sprzedaż oddziałów, które nie wpisują się już w obecny plan rozwoju firmy i wskazane jest ich przejęcie przez inny podmiot.

Transakcja zamknięta pod koniec roku

Transakcja ogłoszona została w październiku, ostatecznie zamknięto ją zaś 29 grudnia 2022. Od 1 stycznia w rękach SABO znalazły się zakłady w Marl w Niemczech i w Liaoyang w Chinach, do firmy przeszło też ok. 250 dotychczasowych pracowników Evonik. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Źródło: Evonik