a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweOrganizacja CDP doceniła europejskiego producenta

Organizacja CDP doceniła europejskiego producenta

Przyznawane przez CDP oceny to wyznaczniki zaangażowania na rzecz ochrony planety i zrównoważonego rozwoju. Jeden ze światowych wytwórców środków chemicznych, farb i powłok pochwalił się właśnie wysokimi ocenami w trzech kategoriach.

BASF otrzymał najwyższą ocenę w kategorii zarządzania wodą. Fot. wal_172619 / pixabay.com

O pozytywnej ocenie organizacji CDP (wcześniej Carbon Disclosure Project) poinformował BASF. Koncern został uznany za jedną z czołowych firm na świecie, jeśli chodzi o zarządzanie wodą oraz ochronę klimatu i lasów.

Ekologia priorytetem nawet w trudnych czasach

W zakresie zarządzania wodą BASF otrzymał od CDP ocenę „A”, zaś w pozostałych dwóch kategoriach – „A-”. Prezes zarządu BASF, dr Martin Brudermüller, komentuje:

Napawa mnie dumą, że CDP po raz kolejny docenił BASF jako globalnego lidera – szczególnie zaś, że przyznał nam ocenę „A” w kategorii zarządzania wodą. Zrównoważony rozwój pozostaje na szczycie naszej listy zadań mimo niesprzyjających warunków rynkowych, zaś redukcja emisji CO2 jest wciąż naszym priorytetem.

Z danych CDP wynika, że BASF jest jedną z zaledwie 103 firm, które otrzymały ocenę „A” w kategorii zarządzania wodą (podczas gdy ocenie poddanych zostało kilka tysięcy). Organizacja doceniła przejrzysty sposób, w jaki koncern informuje o swoich działaniach w tym zakresie oraz jego starania na rzecz ograniczenia ryzyka niedoboru wody.

Od „A” do „D-”

Oceny CDP przyznawane są co roku w skali od „A” (najlepszy wynik) do „D-”. Firmy, które nie dostarczają żadnych informacji lub ich informacje są niewystarczające, otrzymują ocenę „F”. Z danych CDP korzystają również inne organizacje oceniające i certyfikujące.

Źródło: BASF