a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneProdukcja w niemieckim zakładzie zawieszona

Produkcja w niemieckim zakładzie zawieszona

Fiński producent planuje strategiczne zmiany dotyczące produkcji w Niemczech. Jeden z jego zakładów zawiesi działalność, a jego operacje przejmie inna niemiecka fabryka.

Fabryka w Brüggen. Fot. arch. Teknos

Teknos Deutschland, niemiecki oddział firmy Teknos, ukończył niedawno strategiczny przegląd swojej struktury produkcyjnej na terenie Niemiec. Cel? Uproszczenie operacji, a równocześnie zgłębienie możliwości rozwoju produkcji oraz usprawnienia dostaw.

Na podstawie przeglądu firma zrezygnowała z otwarcia nowej fabryki w Steinau an der Straße oraz postanowiła zawiesić produkcję w Fuldzie. Tamtejsze operacje przeniesione zostaną do zakładu w Brüggen, który zgodnie z oceną ekspertów Teknos daje dużo większe możliwości rozbudowy i rozwoju.

Krok ten wpłynie na 20 pracowników z obszaru produkcji, logistyki i sektora rozwojowo-badawczego. Teknos poinformował ich o planowanych działaniach i rozpoczął negocjacje z radą pracowniczą w Fuldzie. Stanowiska niezwiązane z wymienionymi trzema sektorami nie zostaną dotknięte w ramach realizacji planu.

Źródło: Teknos