a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneRozbudowana fabryka w Wielkiej Brytanii

Rozbudowana fabryka w Wielkiej Brytanii

Amerykański producent uroczyście otworzył swój rozbudowany zakład w Wielkiej Brytanii. Pozwoli on lepiej zaopatrzyć europejski rynek, a dzięki rozbudowie powstało ponad 20 nowych stanowisk pracy.

Fot. Foto-Rabe / pixabay.com

Sherwin-Williams zainwestował w rozbudowę swojego zakładu na terenie Sheffield ok. 10 mln £. Do fabryki przeniesiona zostanie również część produkcji z innych części Europy – obiekt stanie się bazą produkcyjną farb Valspar™ i Valspar Trade™.

Lepsze zaopatrzenie i mniejszy ślad węglowy

Rozbudowa fabryki w Chapelton trwała ponad trzy lata, z czego 18 miesięcy zajęły same prace budowlane. W wyniku rozbudowy powstały dwie nowe linie produkcyjne i jedna napełniająca oraz ponad 20 nowych stanowisk pracy. Jak mówi Tom Schill, regionalny wiceprezes operacji EMEAI w Sherwin-Williams:

Zgodna z najnowszymi technologiami inwestycja w zautomatyzowaną produkcję w naszym zakładzie w Sheffield jest dowodem na silne zaangażowanie Sherwin-Williams na rzecz klientów, pracowników, lokalnej społeczności oraz środowiska.

Rozbudowa zwiększyła możliwości Sherwin-Williams w zakresie zaopatrzenia rynku w Wielkiej Brytanii i Europie. Pozwoli ona więc również – dzięki skupieniu działań operacyjnych i ograniczeniu transportu – zmniejszyć ślad węglowy.

Uroczyste otwarcie

Rozbudowana fabryka została uroczyście otwarta. W wydarzeniu wzięła udział m.in. burmistrzyni Sheffield Sioned-Mair Richards.

Źródło: Sherwin-Williams