a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweWielka Brytania: Rozpuszczalnikowe lakiery refinish wciąż nielegalne

Wielka Brytania: Rozpuszczalnikowe lakiery refinish wciąż nielegalne

Brytyjska Federacja Powłok potwierdziła, że mimo Brexitu sprzedaż rozpuszczalnikowych lakierów bazowych do napraw powypadkowych będzie wciąż nielegalna. Organizacja wystosowała odpowiednie oświadczenie w odpowiedzi na pogłoski, które rozeszły się wśród producentów i dystrybutorów.

rozpuszczalnikowe lakiery refinish nielegalne Wielka Brytania

Fot. Sasho57 / pixabay.com

Po spotkaniu swojego komitetu ds. lakierów refinish Brytyjska Federacja Powłok potwierdziła, że również po Brexicie sprzedaż rozpuszczalnikowych lakierów bazowych do napraw będzie nielegalna. Rozwiano w ten sposób plotki, które pojawiły się po referendum w roku 2016 w sprawie Brexitu – że po wyjściu z Unii Europejskiej unijny przepis dotyczący sprzedaży tego typu produktów nie będzie już obowiązywał.

BCF zamierza rozesłać do 400 dystrybutorów informację z przypomnieniem, że nawet po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE będą musieli dostosowywać się do rozporządzeń związanych z emisją LZO. Federacja aktywnie działa, aby zmienić sytuację na rynku brytyjskim, gdzie wciąż 30% sprzedawanych lakierów bazowych bazuje na szkodliwych dla środowiska rozpuszczalnikach.

Źródło: european-coatings.com