a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweWięcej powłok na papier w Azji

Więcej powłok na papier w Azji

Azja Południowo-Wschodnia staje się coraz ważniejszym rynkiem dla sektora opakowań i papieru. To zaś pociąga za sobą zapotrzebowanie na farby opakowaniowe. Dlatego też jeden z europejskich producentów podjął właśnie decyzję, by rozszerzyć produkcję swoich dyspersji w Indonezji.

Fot. arch. BASF

BASF ogłosił, że zamierza zainwestować w rozszerzenie produkcji dyspersji polimerowych w swoim zakładzie w Merak w Indonezji. Decyzja podyktowana jest coraz większym zapotrzebowaniem na wysokiej jakości opakowania papierowe i kartonowe w regionie ASEAN.

Najważniejszy dostawca w regionie

Fabryka w Merak, działająca od 1994 roku, produkuje dyspersje polimerowe dla branży powłok na papier, farb architektonicznych oraz zastosowań budowlanych. Jak mówi Bir Darbar Mehta, starszy wiceprezes oddziały Dispersions Asia Pacific w BASF:

Rozbudowa sprawi, że będziemy bardziej niezawodni, jeśli chodzi o dostawy dyspersji akrylowych i styrenowo-butadienowych, na które w regionie Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Nowej Zelandii jest coraz większe zapotrzebowanie. Inwestycja potwierdza nasze zaangażowanie w rozwój miejscowej produkcji i możliwość reakcji na potrzeby klientów.

Bir Darbar Mehta dodaje, że krok ten umocni również pozycję BASF jako najważniejszego dostawcy w regionie. Dzięki rozbudowie Merak pozostanie głównym punktem zaopatrzenia dla klientów – zwłaszcza tych reprezentujących sektor powłok na papier.

Szybko rozwijający się rynek

Region ASEAN – Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej – to obecnie szybko rozwijający się rynek wysokiej jakości materiałów opakowaniowych. Fabryka BASF w Merak jest dobrze zlokalizowana (w pobliżu dostawców monomerów oraz z własnym nabrzeżem, co ułatwia logistykę) dzięki czemu będzie w stanie szybko odpowiedzieć na rosnące potrzeby. Rozbudowa zakładu ma zostać ukończona w drugiej połowie 2023 roku.

Źródło: BASF