a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowa siedziba w Brukseli

Nowa siedziba w Brukseli

Jeden z koncernów chemicznych ogłosił właśnie, że przenosi się do nowej siedziby w Brukseli. Przeprowadzka do nowego, bardziej ekologicznego i opłacalnego w utrzymaniu obiektu potrwa rok.

Fot. arch. Solvay

Solvay przenosi swoją siedzibę z Neder-over-Heembeek do nowego obiektu w Brukseli. Budynek został zaprojektowany i wyposażony ściśle z myślą o działaniach rozwojowo-badawczych oraz administracyjnych firmy.

Doskonałe warunki i niższe koszty operacyjne

Nowa siedziba Solvay ma dużą przestrzeń laboratoryjno-badawczą, a także infrastrukturę cyfrową na wysokim poziomie i dużą dostępność, co zapewnia pracownikom doskonałe warunki. Jak mówi Ilham Kadri, dyrektorka generalna Solvay:

To dla Solvay niezwykła możliwość. Dzięki niej zyskujemy środowisko sprzyjające nowym sposobom pracy, a także bardziej ekologiczne w porównaniu z naszą dotychczasową siedzibą i pozwalające obniżyć koszty operacyjne o dwie trzecie.

Ilham Kadri dodaje, że obiekt spełnia wymóg zredukowanej przestrzeni biurowej po zaimplementowaniu pracy zdalnej dla pracowników administracyjnych w roku 2020. Budynek spełnia najwyższe standardy ekologiczne, głównie ze względu na przyjazną środowisku izolację. Wnętrza są również w pełni dostępne dla wózków inwalidzkich.

Przeniesienie w ciągu roku

Przeniesienie zespołu administracyjnego i badawczego do nowej siedziby będzie przeprowadzane stopniowo. Rozpocznie się w kwietniu tego roku i potrwa 12 miesięcy. Nowy obiekt jest w stanie pomieścić 800 pracowników.

Źródło: Solvay