REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Warszawski David Bowie z farbami Dulux

David Bowie już na warszawskim Żoliborzu! Firma AkzoNobel w ramach akcji Dulux Let's Colour przy współpracy ze Stowarzyszeniem Stacja Muranów wypełniła kolorami wielkoformatowe malowidło.

David Bowie Dulux

Fot. arch. Dulux

21 kwietnia o godz. 18.00 przy ul. Marii Kazimiery 1 miało miejsce uroczyste odsłonięcie murala przedstawiającego podobiznę zmarłego niedawno muzyka. Jak mówi Katarzyna Kowalczyk z AkzoNobel, producenta marek Dulux, Nobiles, Sadolin i Hammerite:

Już od kilku lat w ramach programu Dulux Let’s Colour dodajemy kolor i pozytywną energię lokalnym społecznościom. Tym razem AkzoNobel namalował razem ze Stowarzyszeniem Stacja Muranów mural Davida Bowiego, co było doskonałą okazją do włączenia się w społeczny projekt związany z kulturą.

W lutym tego roku Stacja Muranów ogłosiła konkurs na projekt muralu. Wygrał go Dawid Celka i to jego malowidło upamiętnia jedyną wizytę jednego z najważniejszych muzyków drugiej połowy XX wieku w Warszawie. Miejsce umieszczenia muralu nie jest przypadkowe. W 1973 (niektóre źródła mówią o 1976 roku) Bowie odbył w tych okolicach krótki spacer w czasie przerwy w podróży z Moskwy do Paryża.

Muzyk miał niecałą godzinę i z Dworca Gdańskiego udał się w kierunku placu Wilsona (wówczas Komuny Paryskiej). Tam w księgarni kupił kilka płyt, a wśród nich chociażby album zespołu Śląsk, który stał się dla niego później inspiracją do stworzenia utworu „Warszawa”.

Źródło: Dulux

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA