a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiWarszawski David Bowie z farbami Dulux

Warszawski David Bowie z farbami Dulux

David Bowie już na warszawskim Żoliborzu! Firma AkzoNobel w ramach akcji Dulux Let's Colour przy współpracy ze Stowarzyszeniem Stacja Muranów wypełniła kolorami wielkoformatowe malowidło.

David Bowie Dulux

Fot. arch. Dulux

21 kwietnia o godz. 18.00 przy ul. Marii Kazimiery 1 miało miejsce uroczyste odsłonięcie murala przedstawiającego podobiznę zmarłego niedawno muzyka. Jak mówi Katarzyna Kowalczyk z AkzoNobel, producenta marek Dulux, Nobiles, Sadolin i Hammerite:

Już od kilku lat w ramach programu Dulux Let’s Colour dodajemy kolor i pozytywną energię lokalnym społecznościom. Tym razem AkzoNobel namalował razem ze Stowarzyszeniem Stacja Muranów mural Davida Bowiego, co było doskonałą okazją do włączenia się w społeczny projekt związany z kulturą.

W lutym tego roku Stacja Muranów ogłosiła konkurs na projekt muralu. Wygrał go Dawid Celka i to jego malowidło upamiętnia jedyną wizytę jednego z najważniejszych muzyków drugiej połowy XX wieku w Warszawie. Miejsce umieszczenia muralu nie jest przypadkowe. W 1973 (niektóre źródła mówią o 1976 roku) Bowie odbył w tych okolicach krótki spacer w czasie przerwy w podróży z Moskwy do Paryża.

Muzyk miał niecałą godzinę i z Dworca Gdańskiego udał się w kierunku placu Wilsona (wówczas Komuny Paryskiej). Tam w księgarni kupił kilka płyt, a wśród nich chociażby album zespołu Śląsk, który stał się dla niego później inspiracją do stworzenia utworu „Warszawa”.

Źródło: Dulux