REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Synthos Chemical Award – konkurs dla chemików

Ogłoszono pierwszą edycję konkursu Synthos Chemical Award dla naukowców zajmujących się chemią. Na zwycięzcę czeka nagroda o wartości miliona złotych.

Synthos Chemical Award

Fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Konkurs skierowany jest do polskich badaczy-chemików przed 50. rokiem życia, którzy opracowali rozwiązanie mogące zmienić oblicze rodzimego przemysłu chemicznego. Zgodnie z planem będzie on od tej pory organizowany co dwa lata.

W grę wchodzą zarówno technologie już wdrożone, jak i te mające dopiero szansę na wdrożenie. Aspekty, jakie jury weźmie przede wszystkim pod uwagę, to znaczenie dla rozwoju polskiego przemysłu chemicznego, innowacyjność, potencjał inwestorski i komercjalizacyjny oraz prezentacja uczestnika, wygłoszona na jednym z kolejnych etapów konkursu.

Jednogłośnie wybrany zwycięzca otrzyma nagrodę wartą milion złotych. Jeśli natomiast jury nie będzie zgodne, laureat nie zostanie wskazany wcale lub wybranych zostanie kilku zwycięzców, przy czym każdy otrzyma nagrodę o wartości ok. 100 tys. zł.

Zgłoszenia przyjmowane będą od 1 maja do 31 lipca, wyniki natomiast ogłoszone zostaną w lutym 2017 podczas Gali Finałowej w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Swoje zgłoszenia przesyłać można za pośrednictwem strony konkursowej, gdzie znajdują się również szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu.

Źródło: PAP

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Komentarze (5)

 1. Słyszałam o tym konkursie i jestem pozytywnie zaskoczona, takich inicjatyw u nas brakowało. Co więcej Synthos jest wyłącznym fundatorem nagrody. Trzeba promować przemysł chemiczny, moim zdaniem to dobra droga.

  Marta
  20 maj 2016 at 20:21
  Odpowiedz

 2. O naszych utalentowanych chemika nie mówi się zbyt wiele, także taki konkurs to dobra szansa na wypromowanie tej dziedziny nauki. Cieszę się,że Synthos postanowił docenić potencjał i zaangażowanie polskich chemików w tworzenie nowoczesnego przemysłu.

  roth
  21 maj 2016 at 10:55
  Odpowiedz

 3. Wszystko fajnie, ale nie do końca rozumiem, dlaczego jest takie ograniczenie wiekowe. W sumie niewiele mówi się o osiągnięciach polskich chemików, także dobrze, że został zorganizowany taki konkurs, szkoda tylko, że na wyniki trzeba czekać do nowego roku.

  tymon
  23 maj 2016 at 21:58
  Odpowiedz

 4. Wrażenie robi zarówno wysokość nagrody, jak i skład kapituły konkursu. Wydaje mi się, że to przedsięwzięcie może stać się przez to wydarzeniem prestiżowym. Oczywiście popieram takie pomysły.

  Mikołaj
  28 maj 2016 at 11:15
  Odpowiedz

 5. Zastanawia mnie to, jakie kryteria będą brane pod uwagę podczas wyboru najlepszego chemika i czy konkurs wyłoni zwycięzcę sprawiedliwie. Skład jury konkursu jest mocny.

  Jacek
  30 maj 2016 at 17:38
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA