REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Malowanie proszkowe – nowe rozwiązania

Quickcoating proponuje szybką i oszczędną technologię nanoszenia powłok izolacyjnych. Afotek prezentuje kompaktowy, połączony z przenośnikiem wahadłowym system malowania proszkowego. Brige natomiast oferuje sprzęt czyszczący, który zapobiega zanieczyszczeniom świeżo malowanych elementów. Oto technologiczne nowinki w dziedzinie malowania proszkowego.

malowanie proszkowe

Fot. arch. quickcoating

W przeciwieństwie do standardowych technik malowania proszkowego nowy system quickcoating nie wymaga powietrza zasysanego ani sprężonego. To technologia szybka, zużywająca niewiele energii i ograniczająca straty mocy praktycznie do zera. Wymiana farby to kwestia zaledwie pięciu minut.

Wszystkie parametry procesu ustawiać można przy pomocy ekranu dotykowego, natomiast programy powlekania mogą być zapisywane, edytowane i eksportowane. Technologię stosować można niemal dla każdego typu farby proszkowej, a cały proces jest czysty i cichy. Charakteryzuje go bardzo duża powtarzalność.

Fot. arch. quickcoating

Fot. arch. quickcoating

Nowy system malowania proszkowego – kompaktowy i całkowicie zautomatyzowany – ma w swojej ofercie również firma Afotek. W trakcie targów PaintExpo 2016 zaprezentowała go w połączeniu z przenośnikiem wahadłowym.

Prócz tego goście stoiska mogli się dowiedzieć więcej na temat farb mokrych, powlekania zanurzeniowego, wstępnej obróbki powierzchni oraz technologii suszenia, a także systemów przenośnikowych. Uwagę przykuwały prezentacje i symulacje 3D. Zaprezentowany został również system Rodap do usuwania osadu z farby, służący do oczyszczania wody wykorzystywanej w kabinach lakierniczych.

Fot. arch. Afotek

Fot. arch. Afotek

Firma Brige zwróciła natomiast uwagę na kwestię czystości systemów przenośnikowych. Części malowane proszkowo muszą być chronione przed odpadkami i zanieczyszczeniami znajdującymi się na przenośnikach, takich jak systemy Power & Free. Jeśli element zostanie zanieczyszczony, trzeba go odrzucić, a to oznacza dodatkowy koszt.

Problem ten można wyeliminować dzięki systemowi czyszczenia pod wysokim ciśnieniem od Brige. Połączony bezpośrednio z przenośnikiem, czyści i suszy taśmę przenośnikową w jednym prostym kroku. Działa nawet w trakcie produkcji. A do tego jest opcją przyjazną środowisku – oszczędza energię i odzyskuje wodę wykorzystaną do czyszczenia.

Fot. arch. Brige

Fot. arch. Brige

Źródło: Afotek, Brige, quickcoating

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA