REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakierniku – dbaj o swoje zdrowie!

Zgodnie z nowym raportem United Nations każdego roku z przyczyn związanych z warunkami pracy umiera 2,34 mln osób. Spośród nich zaledwie 300 tysięcy to ofiary śmiertelnych wypadków; w pozostałych dwóch milionach przypadków śmierć była konsekwencją choroby zawodowej. Jest to problem, który w dużej mierze dotyczy również lakierników.

fot. Kadmy (fotolia.com)

Ilość śmiertelnych przypadków spowodowanych przez choroby zawodowe jest ogromna – każdego dnia na świecie umiera z tego powodu 5500 osób. Mamy oczywiście do czynienia z największą możliwą stratą – ludzkiego życia, prócz tego jednak statystyki te oznaczają również ogromne szkody finansowe dla światowej gospodarki. Według oszacowań koszty te wynoszą 2,8 biliona dolarów rocznie. To prawda, że wdrożenie rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy wiąże się nieraz z nadprogramowymi wydatkami, jednak zapobieganie to wydatek zdecydowanie mniejszy niż leczenie i rehabilitacja.

Organizacja ILO (International Labour Organization) nawołuje więc do podjęcia szybkich i zdecydowanych kroków, które uczynią środowisko pracy bezpieczniejszym. W przypadku lakierników oznacza to oczywiście stosowanie środków ochrony osobistej (maski, odzież ochronna) a także odpowiednie przystosowanie pomieszczeń, w których odbywa się przygotowanie powierzchni (zwłaszcza w przypadku czyszczenia strumieniowo-ścierniowego) oraz malowanie (doskonała wentylacja).

Źródło: United Nations

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA