REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby architektoniczne do drewna – nowa norma ASTM

Liczba innowacyjnych materiałów na bazie drewna, a także specjalistycznych powłok na nie, rośnie z roku na rok. Tym samym problem doboru farby do danego rodzaju podłoża staje się coraz poważniejszy. Mając to na uwadze stowarzyszenie ASTM opublikowało nowy standard dotyczący tego zagadnienia, uwzględniając zachowanie powłoki w różnych warunkach atmosferycznych.

ASTM

fot. bies (rgbstock.com)

Nową normę, ASTM WK32654, opracowała komisja D01.42 do spraw Powłok Architektonicznych podlegająca Komisji D01. Jak mówi członek Komisji, Marek Gnatowski, mamy do czynienia z coraz większą liczbą złożonych materiałów konstrukcyjnych opartych na drewnie (w tym kompozytów, takich jak drewno klejone czy płyta wiórowa). Bardziej skomplikowana jest też ich obróbka. Wysokiej jakości powłoka może wydłużyć życie konstrukcji – tylko jednak pod warunkiem, że zostanie dobrze dobrana. Nowy standard pomóc ma wszystkim tym, dla których dobór ten nie jest sprawą oczywistą, a także chemikom i technologom pracującym nad formułami farb do drewna.

Standard dotyczy materiałów i powłok na siding i wykładziny, ale również stanowiących budulec płotów, tarasów, altan, mebli ogrodowych i placów zabaw. Więcej informacji na jego temat znaleźć można na stronie ASTM.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA