a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTrwa Azelis Coatings Academy 2015!

Trwa Azelis Coatings Academy 2015!

Trwa właśnie Azelis Coatings Academy – seminarium zorganizowane przez firmę Azelis we współpracy z ośrodkiem badawczym Spektrochem. W wydarzeniu, które rozpoczęło się wczoraj, bierze udział prawie 150 osób.

Azelis Coatings AcademyAzelis Coatings Academy to nietypowe seminarium, które łączy wykłady teoretyczne z praktycznymi pokazami dla technologów. Odbywa się ono w hotelu Diament w Ustroniu i trwa trzy dni – do 14 do 16 stycznia. O stronę merytoryczną wydarzenia dba Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Farb, Klejów i Polimerów SPEKTROCHEM.

Wczorajszy blok tematyczny dotyczył wyrobów malarskich rozpuszczalnikowych. Mowa była między innymi o tym, jak ograniczyć zawartość LZO i sterować właściwościami reologicznymi emalii ftalowych oraz jak wprowadzać sykatywy i woski syntetyczne do produktów ftalowych. Omówiono także właściwości farb antykorozyjnych z błyszczem żelazowym i wyjaśniono mechanizm tworzenia ochrony barierowej w tego typu powłokach. W trakcie dzisiejszych wykładów i pokazów poruszona zostanie tematyka farb i tynków dyspersyjnych.

Azelis jest firmą specjalizującą się w produkcji specjalistycznych surowców chemicznych. Obecnie jego sieć dystrybucyjna obejmuje 37 firm w krajach na całym świecie, zarówno w Europie, jak i w Ameryce Północnej, Azji i Australii. Jego historia w Polsce sięga roku 1995, kiedy to na polski rynek wszedł francuski koncern Arnaud. Z połączenia Arnaud i włoskiego Novorchem w roku 2001 powstała firma Azelis.

Źródło: Azelis