a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Dulux – kolory na rok 2015

Coraz większe możliwości technologiczne w zakresie łączności rozbudziły nasze apetyty, jeśli chodzi o komunikację z otaczającym nas światem. Chcemy łączności z ziemią po której stąpamy, łączności z samym sobą – fundując sobie chwilę oddechu od pędzącego świata, łączności z naszym dziedzictwem – wracając do dawnych tradycji i umiejętności, łączności z radosną stroną życia – otaczając się żywymi i intensywnymi odcieniami. Wszystko to znajdziemy w czterech nowych zestawach kolorystycznych Dulux na rok 2015.

Wildland. Bliskość środowiska naturalnego możemy poczuć otaczając się kolorami charakterystycznymi dla nieposkromionego, rozległego krajobrazu – surowej krainy skutej lodem, dzikiego lasu lub majestatycznych gór. Paleta ta została zbudowana na kontrastach – jasny sąsiaduje z ciemnym, cnotliwy z występnym. Jej surowość podkreślają proste, naturalne materiały takie jak drewno, kamień czy skóra.

Earthwerks. Nasze wysiłki skupiają się coraz bardziej na ochronie środowiska naturalnego i wyrazem tego jest ta paleta. Zdominowana przez zieleń, uosabia nasze pragnienie życia w łączności z naturą, tworzenia rzeczy od podstaw i żywienia się owocami naszej własnej pracy. Zielenie oraz odcienie minerałów tworzą przestrzeń, w której natura pięknie współgra z nowoczesnymi elementami wystroju.

DuluxSilentshift. Dzisiejsza cyfrowa rzeczywistość wymaga od nas, abyśmy stale byli w stanie gotowości. Raz na jakiś czas potrzebujemy jednak chwili spokoju i „ładowania akumulatorów”. Paleta Silentshift, którą charakteryzuje minimum wzorów i kontrastów, stwarza ku temu idealny nastrój. Dzięki stonowanym odcieniom i łagodnym krzywiznom umysł natychmiast przestawia się w tryb odpoczynku i wyciszenia.

Modhaus. Ta radosna paleta przenosi nas do czasów, gdy jeszcze mogliśmy niemal bez ograniczeń dawać upust swojej kreatywności. Nawiązuje do ruchów artystycznych, w których forma niekoniecznie idzie w parze z funkcją, natomiast kolor odkrywa się poprzez żywe, kontrastowe zestawienia. Graficzne wzory utrzymane w tonacji czarno-białej współgrają tu z geometrycznymi kształtami, wprowadzającymi odrobinę stabilności do szalonej gry barw.

Zapraszamy na stronę firmy Dulux, gdzie dostępne są przykłady wykorzystania powyższych zestawów w wystroju wnętrz.

Źrodło: Dulux