REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Trudny 2019, niepewny 2020. Są wyniki sondażu EC

Jak co roku w styczniu, redakcja magazynu „European Coatings Journal” zapytała producentów farb o ich nastroje w związku z sytuacją rynkową, a także o oczekiwania względem nadchodzącego roku. Czego dowiadujemy się z wyników sondażu?

sondaż EC European Coatings

Fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Pełen wyzwań – taki obraz roku 2019 wyłania się z odpowiedzi respondentów w najnowszym sondażu „European Coatings Journal”. W badaniu udział wzięło 19 managerów firm produkujących farby i powłoki w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Co przyniesie 2020?

Choć obraz jest dość niejednoznaczny, ogółem ocena roku jest pozytywna. Większość przepytywanych firm osiągnęła swoje cele i jest zadowolona ze swoich działań biznesowych w minionym roku. Nie zmienia to faktu, że zwłaszcza druga połowa 2019 była dla producentów trudna.

Nie jest więc łatwo przewidzieć, jak sytuacja rozwinie się w bieżącym roku. Z pewnością na sytuację gospodarczą duży wpływ będą mieć napięcia geopolityczne: spór celny między USA a Europą, konflikt handlowy między USA a Chinami czy zawirowania związane z Brexitem.

Walka z regulacjami, walka o młodych

Prócz tego producenci nadal mierzyć się muszą z problematycznymi regulacjami prawnymi, które w ostatnich latach mocno utrudniają działalność na światowym rynku. W odpowiedziach pojawia się również wątek walki o młode talenty oraz wykwalifikowanych pracowników.

Więcej na ten temat przeczytać można w styczniowym wydaniu „European Coatings Journal”, dostępnym także on-line.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA