a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTrudny 2019, niepewny 2020. Są wyniki sondażu EC

Trudny 2019, niepewny 2020. Są wyniki sondażu EC

Jak co roku w styczniu, redakcja magazynu „European Coatings Journal” zapytała producentów farb o ich nastroje w związku z sytuacją rynkową, a także o oczekiwania względem nadchodzącego roku. Czego dowiadujemy się z wyników sondażu?

sondaż EC European Coatings

Fot. mohamed_hassan / pixabay.com

Pełen wyzwań – taki obraz roku 2019 wyłania się z odpowiedzi respondentów w najnowszym sondażu „European Coatings Journal”. W badaniu udział wzięło 19 managerów firm produkujących farby i powłoki w Europie i na Bliskim Wschodzie.

Co przyniesie 2020?

Choć obraz jest dość niejednoznaczny, ogółem ocena roku jest pozytywna. Większość przepytywanych firm osiągnęła swoje cele i jest zadowolona ze swoich działań biznesowych w minionym roku. Nie zmienia to faktu, że zwłaszcza druga połowa 2019 była dla producentów trudna.

Nie jest więc łatwo przewidzieć, jak sytuacja rozwinie się w bieżącym roku. Z pewnością na sytuację gospodarczą duży wpływ będą mieć napięcia geopolityczne: spór celny między USA a Europą, konflikt handlowy między USA a Chinami czy zawirowania związane z Brexitem.

Walka z regulacjami, walka o młodych

Prócz tego producenci nadal mierzyć się muszą z problematycznymi regulacjami prawnymi, które w ostatnich latach mocno utrudniają działalność na światowym rynku. W odpowiedziach pojawia się również wątek walki o młode talenty oraz wykwalifikowanych pracowników.

Więcej na ten temat przeczytać można w styczniowym wydaniu „European Coatings Journal”, dostępnym także on-line.

Źródło: european-coatings.com