a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby Greenkote hitem branży samochodowej OEM

Farby Greenkote hitem branży samochodowej OEM

Producenci samochodów pokochali nowe farby na metal marki Greenkote. Szczególnym wzięciem cieszą się farby proszkowe w jaskrawych kolorach na elementy zacisków hamulcowych.

Greenkote

Fot. arch. Greenkote

Każdego dnia Greenkote maluje proszkowo setki zacisków hamulcowych, a liczba zamówień stale rośnie. Na czym polega sukces firmy? Co tak niezwykłego oferuje swoim klientom?

Firma rozwiązała fundamentalny problem

Jak wyjaśnia Jaime Camacho, generalny manager Greenkote IPC Mexico, klienci korzystają z usług firmy, bo jako jedyna rozwiązała fundamentalny problem związany z malowaniem proszkowym zacisków hamulcowych:

Większość zacisków hamulcowych jest wytwarzanych z żeliwa sferoidalnego. To powoduje, że w trakcie standardowego procesu powlekania proszkowego uwalnia się gaz, a na powierzchni tworzą się pęcherze. W Greenkote opracowaliśmy jednak unikatowy proces, który eliminuje uwalnianie się gazu i pozwala otrzymać gładkie wykończenie najwyższej klasy – czyli dokładnie to, czego szukają producenci samochodów OEM!

Dyrektor generalny firmy, Mark Gore, dodaje, że niegdyś zaciski hamulcowe w żywych odcieniach były widywane bardzo rzadko. Dziś jednak są w zasięgu ręki i mogą być wykorzystane jako atrakcyjny element designu. Dlatego już teraz każdego dnia Greenkote maluje proszkowo setki zacisków hamulcowych.

Zalety farby proszkowej

Farba proszkowa pozwala osiągnąć twardszą i bardziej równą powłokę lakierniczą niż farby ciekłe. Świetnie zabezpiecza przed korozją i czynnikami chemicznymi. Do tego nie wymaga szkodliwych rozpuszczalników, więc jest przyjazna środowisku.

Źródło: Greenkote