a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNouryon – duży kontrakt ze start-upem Semiotic Labs

Nouryon – duży kontrakt ze start-upem Semiotic Labs

Nouryon stawia na start-upy! Firma podpisała właśnie duży kontrakt z Semiotic Labs, jednym z finalistów konkursu Imagine Chemistry 2018. Na mocy umowy zaimplementuje w swoich zakładach samouczącą się technologię, która pomaga przewidzieć, kiedy potrzebna jest konserwacja lub wymiana pomp.

Nouryon Semiotic Labs

Fot. arch. Nouryon

Technologia, o której mowa, doprowadziła Semiotic Labs do finału konkursu Imagine Chemistry w roku 2018. Technologia wykorzystuje impulsy elektryczne, by w 90% przewidzieć potrzebę konserwacji urządzeń wirujących – takich jak pompy, sprężarki i przenośniki – z nawet 5-miesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu sprzęt można naprawić lub wymienić w trakcie zaplanowanych okresów wyłączenia z użytku, bez potrzeby nagłego przerywania pracy.

Współpraca ze start-upami – realne korzyści

Technologia została z powodzeniem zaimplementowana w fabryce chloru Nouryon w Ibbenbüren w Niemczech. Obecnie planowane jest jej zastosowanie w siedmiu innych zakładach w Europie. Simon Jagers, założyciel Semiotic Labs, skomentował natomiast:

Od czasu konkursu Imagine Chemistry w roku 2018 pracowaliśmy razem nad programem pilotażowym, testując i udoskonalając naszą technologię. Bardzo się cieszę, że dziś naprawdę ma ona wpływ na proces produkcyjny i czekam na kolejne implementacje we współpracy z Nouryon.

Marco Waas, dyrektor działu rozwojowo-badawczego i technologii w oddziale Industrial Chemicals Nouryon, podkreślił, że współpraca ze start-upami takimi jak Semiotic Labs daje im dostęp do innowacyjnych technologii, które mogą przynieść realne korzyści.

Kolejna technologia zmniejszy emisję CO2

To nie koniec kooperacji między Nouryon a Semiotic Labs. Partnerzy pracują obecnie wspólnie nad wykorzystaniem analizy impulsów elektrycznych w technologiach, które pomogą zredukować emisję dwutlenku węgla. Pierwsze implementacje technologii na większą skalę są zaplanowane jeszcze na ten rok.

Źródło: Nouryon