REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nouryon – duży kontrakt ze start-upem Semiotic Labs

Nouryon stawia na start-upy! Firma podpisała właśnie duży kontrakt z Semiotic Labs, jednym z finalistów konkursu Imagine Chemistry 2018. Na mocy umowy zaimplementuje w swoich zakładach samouczącą się technologię, która pomaga przewidzieć, kiedy potrzebna jest konserwacja lub wymiana pomp.

Nouryon Semiotic Labs

Fot. arch. Nouryon

Technologia, o której mowa, doprowadziła Semiotic Labs do finału konkursu Imagine Chemistry w roku 2018. Technologia wykorzystuje impulsy elektryczne, by w 90% przewidzieć potrzebę konserwacji urządzeń wirujących – takich jak pompy, sprężarki i przenośniki – z nawet 5-miesięcznym wyprzedzeniem. Dzięki temu sprzęt można naprawić lub wymienić w trakcie zaplanowanych okresów wyłączenia z użytku, bez potrzeby nagłego przerywania pracy.

Współpraca ze start-upami – realne korzyści

Technologia została z powodzeniem zaimplementowana w fabryce chloru Nouryon w Ibbenbüren w Niemczech. Obecnie planowane jest jej zastosowanie w siedmiu innych zakładach w Europie. Simon Jagers, założyciel Semiotic Labs, skomentował natomiast:

Od czasu konkursu Imagine Chemistry w roku 2018 pracowaliśmy razem nad programem pilotażowym, testując i udoskonalając naszą technologię. Bardzo się cieszę, że dziś naprawdę ma ona wpływ na proces produkcyjny i czekam na kolejne implementacje we współpracy z Nouryon.

Marco Waas, dyrektor działu rozwojowo-badawczego i technologii w oddziale Industrial Chemicals Nouryon, podkreślił, że współpraca ze start-upami takimi jak Semiotic Labs daje im dostęp do innowacyjnych technologii, które mogą przynieść realne korzyści.

Kolejna technologia zmniejszy emisję CO2

To nie koniec kooperacji między Nouryon a Semiotic Labs. Partnerzy pracują obecnie wspólnie nad wykorzystaniem analizy impulsów elektrycznych w technologiach, które pomogą zredukować emisję dwutlenku węgla. Pierwsze implementacje technologii na większą skalę są zaplanowane jeszcze na ten rok.

Źródło: Nouryon

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA