REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BASF zwiększa produkcję dyspersji poliuretanowych

Koncern BASF ogłosił, że zamierza zainwestować milionową sumę w rozszerzenie produkcji wodorozcieńczalnych dyspersji poliuretanowych w swoim zakładzie w Castellbisbal w Hiszpanii. Produkcja zostanie zwiększona aż o 30%.

BASF dyspersje poliuretanowe

Fot. arch. BASF

Zwiększając produkcję, BASF reaguje na rynkowe trendy – zapotrzebowanie na dyspersje poliuretanowe szybko rośnie. Jak komentuje Frank Hezel, wiceprezes oddziału Resins & Additives EMEA w BASF:

Chcemy nadal dostarczać naszym klientom wysokiej jakości dyspersje poliuretanowe oraz wspierać ich rozwój, będąc dla nich niezawodnym dostawcą. Biorąc pod uwagę, że zapotrzebowanie na dyspersje poliuretanowe w Europie rośnie, podjęliśmy decyzję o inwestycji, dzięki której utrzymamy pozycję lidera na tym rynku.

Dyspersje poliuretanowe stanowią ważne uzupełnienie rynku dyspersji akrylanowych. Zwiększając ich produkcję, BASF przyczynia się do przejścia od szkodliwych systemów rozpuszczalnikowych do przyjaznych środowisku rozwiązań wodorozcieńczalnych.

Dla kogo dyspersje PU?

Dyspersje poliuretanowe BASF są wykorzystywane m.in. do zabezpieczania parkietów i podłóg, w branży samochodowej, drukarskiej i opakowaniowej, a także przy produkcji klejów. W przypadku parkietów dyspersje takie jak Joncryl® zapewniają doskonałą ochronę przed ścieraniem i zarysowaniami, a także plamami z wina i kawy czy śladami po środkach czyszczących.

Z kolei w branży motoryzacyjnej dyspersje te wykorzystywane są do produkcji części plastikowych, ale także są spoiwem dla lakierów – podkładowych i bazowych. System Basonol PU wyróżnia się lepszą adhezją do podłoża oraz gładkim, estetycznym wykończeniem. Do tego jest przyjazny środowisku i nie wymaga szkodliwych rozpuszczalników.

Skorzysta również branża lakierów

Wodorozcieńczalne dyspersje poliuretanowe od BASF są także chętnie wykorzystywane przy produkcji elastycznych opakowań (Epotal® Eco) oraz nadruków – jako podstawa tuszów i lakierów (Joncryl®). Dlatego też na zwiększeniu ich produkcji skorzystają z pewnością klienci reprezentujący wiele różnych branż. Wśród nich – producenci farb i lakierów.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA