a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiTikkurila na sezon 2014/2015 – szarości i miedź

Tikkurila na sezon 2014/2015 – szarości i miedź

Na sezon 2014/2015 Tikkurila proponuje dziewięć nowych zestawów kolorystycznych. Znaleźć w nich można najgorętsze trendy sezonu – szarości, ciepłe odcienie metaliczne, błękity i zielenie...

Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

Nowe zestawy kolorystyczne opracowane przez specjalistów Tikkurila zasiliły kolekcję Feelings (Kolory Nastrojów). Oto one:

Dom z tysiącem historii
Powiedz „Żegnaj!” minimalizmowi, przywitaj świąteczną atmosferę! Ciesz się bogactwem koloru, rozpocznij fascynującą grę wyobraźni. To zestaw, który najlepiej wyglądał będzie na ręcznie robionych ozdobach, na jedwabiu i innych połyskliwych tkaninach, na powierzchniach o metalicznym połysku. Efekt? Piękny i tętniący życiem dom – dom z tysiącem historii.

Kochaj spokój, kochaj błękit
To prawda powszechnie znana: kolor niebieski jest miły dla oka, uspokaja i pomaga odświeżyć umysł. Jeśli połączysz go z naturalnymi materiałami, powstanie zestaw, który nigdy nie zawodzi. Zastosuj efekt ombre, aby stworzyć tajemniczą, mglistą atmosferę. Dopełnij całość odrobiną pomarańczowego i oto jest – świeży i ponadczasowy wystrój.

Marzenia o lecie
Wodnista zieleń oraz żółty łączący słoneczne ciepło ze świeżością cytryny to zestawienie, któremu nie można się oprzeć! Przywodzi na myśl wakacje – wybrzeże połyskujące w słońcu, ulubione miejsce na molo, pleciony koszyk nad zielonkawymi wodami jeziora… Dzięki tej kolorystyce poczujesz znów beztroski urlopowy klimat. Zafunduj sobie lato w środku zimy!

Zielona oaza radości
Żywy odcień zieleni promieniuje energią i wprowadza do wnętrza radosną atmosferę. Usiądź na kanapie, weź do ręki kubek z herbatą i rozkoszuj się swoją oazą spokoju. W tak urządzonym zakątku łatwo uwierzyć, że właśnie dziś wszystko jest możliwe.

Tańczący ze słońcem
Czego potrzeba, by wyczarować w swoim domu wyszukany wystrój? Intensywnego, żółtego odcienia sawanny, prostych lnianych tkanin, lekko połyskującego aksamitu oraz mnóstwa światła ożywiającego złociste ściany. To wystarczy!

Walc Czarnych Róż
Miłośnicy stylu shabby chic wiedzą, jak tchnąć nowe życie w stare koronki i mdłe pastele. Wystarczy ożywić pudrowe odcienie zaskakującym akcentem – odrobiną czerni lub turkusu. Powstaje w ten sposób wystrój klasyczny, a zarazem tak niezwykły i zachwycający jak widok czarnej róży.

Umiłowanie minionego
Naturalne materiały, spokojne kolory ziemi, ręcznie robione dekoracje i unikatowe pamiątki, z których każda ma swoją historię. Wnętrze wypełnione takimi elementami nabiera harmonii i prostolinijnego uroku. Nowe i stare spotyka się tu, by stworzyć idealnie wyważoną, niepowtarzalną kompozycję.

Urok szarości
Zacznij od klasycznego szarego i połącz go z eleganckimi ozdobami etnicznymi. Egzotyczne materiały i inspiracje z odległych krain sprawiają, że stonowane szarości nabierają głębi i intrygują. Dyskretne dodatki w odpowiednich miejscach przekształcą natomiast zwykły pokój w tajemniczy, magiczny zakątek.

Zakochaj się w miedzi
Nietrudno zakochać się w odcieniu miedzianym – jest ciepły, szlachetny i tworzy we wnętrzu cudowną, tajemniczą atmosferę! To kolor, który pokazuje, że wyobraźnia nie ma granic. Dotyka swoim blaskiem wszystkiego – ciemnych powierzchni, zmatowiałych dodatków… Otocz się miedzianymi przedmiotami, przyozdób ścianę kroplami miedzianej farby. To najlepszy sposób, by wyczarować u siebie klimat rodem z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy.

Źródło: Tikkurila, fot. arch. Tikkurila