a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKolory do sypialni – wystrój na dobry sen

Kolory do sypialni – wystrój na dobry sen

Tempo życia przyspiesza, wracamy do domu coraz bardziej zmęczeni, potrzebujemy więc lepszego snu. Jaki wpływ ma na niego wystrój naszej sypialni? W jaki sposób wyczarować w niej senną atmosferę? Które kolory skutecznie ukołyszą nas do snu?

kolory do sypialni

Fot. Paint Quality Institute

Aby każdej nocy bezproblemowo odpłynąć w ramiona Morfeusza i zażyć głębokiego, spokojnego snu, projektantka wnętrz Kerrie Kelly proponuje trzy proste kroki:

1. Kup sobie odpowiednie łóżko. Po każdym pobycie w dobrym hotelu wspomnienie tamtejszego łóżka pozostaje z nami jeszcze długo. Czemu nie przenieść tego wrażenia do własnego domu? To dobra inwestycja – odpowiednio sprężysty i twardy materac jest gwarancją dobrego snu.

Fot. Paint Quality Institute

2. Zadbaj o kolory. Przypomnij sobie te lepsze hotele, w których spałeś. Prawdopodobnie ścian w ich pokojach nie zdobiła ognista czerwień. I nie bez powodu – kolory w sypialni muszą być wyciszające i uspokajające. Oto propozycje specjalistki:

  • Barwa niebieska to najlepszy sposób na zredukowanie stresu, będzie to więc świetny wybór do sypialni. Postaw na odcień wpadający w szary – to najmodniejszy kolor sezonu!
  • Wyblakła zieleń szałwii wprowadzi we wnętrzu nastrój spokoju i błogości. Będzie również sygnałem dla twojego mózgu, że czas na wyciszenie i zwolnienie tempa.
  • Delikatny odcień lawendowy to także korzystna opcja. Wybierz wariant jasny i wyblakły.
  • Do snu ukołysze cię beż, najlepiej o lekko maślanym odcieniu. Daruj sobie natomiast żywe, cytrynowe tony żółtego – te pobudzają!
  • Bardzo jasny szary również sprawdzi się w sypialni. Nie tylko stanowi przyjemne tło dla mebli i dodatków, ale i gwarantuje prostotę sypialnianej kolorystyki, której zmęczony umysł bardzo potrzebuje po trudach dnia.

3. Nie bój się ciemności! Wszelkie światło utrudnia zasypianie, dlatego warto w sypialni zainwestować w rolety albo zestaw grubych zasłon.

Fot. Paint Quality Institute

Ogólnie rzecz biorąc oświetlenie jest kluczowe w tej części mieszkania. W przypadku lamp oświetlających całe pomieszczenie (żyrandole, kinkiety) najlepsze będą tradycyjne żarówki, za to do wieczornego czytania, jeżeli nie chcesz przeszkadzać śpiącemu partnerowi – żarówki halogenowe.

Według statystyk w naszych sypialniach spędzamy jedną trzecią życia. Jeśli zastosujesz się do powyższych rad i zadbasz o odpowiednie umeblowanie, kolorystykę i oświetlenie, jest duża szansa, że ten czas prześpisz jak dziecko. I o to chodzi!

Źródło: Paint Quality Institute