a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiTikkurila buduje fabrykę w Rosji

Tikkurila buduje fabrykę w Rosji

Tikkurila zapowiedziała powstanie nowego, siedmiohektarowego zakładu produkcyjnego w Rosji, w pobliżu Petersburga. Wkrótce rozpoczną się prace nad projektem obiektu, budowa zaś ma ruszyć w przyszłym roku.

Tikkurila fabryka Rosja

Fot. EvgeniT / pixabay.com

Roczna zdolność produkcyjna nowego zakładu ma wynieść 30 mln litrów, a w przyszłości być może zostanie jeszcze rozszerzona. Oprócz części produkcyjnej w obiekcie mieścić się będzie centrum rozwojowo-badawcze oraz magazyny, dzięki którym firma będzie mogła lepiej obsługiwać lokalny rynek. Cała inwestycja kosztować ma ok. 30-35 mln € i zostanie prawdopodobnie ukończona w roku 2020.

Zakład produkował będzie farby dekoracyjne i przemysłowe i zastąpi dwie fabryki specjalizujące się w produktach rozpuszczalnikowych, działające obecnie w Petersburgu. Po ukończeniu budowy Tikkurila będzie dysponować jedną jednostką produkcyjną dla farb wodorozcieńczalnych i jedną dla rozpuszczalnikowych.

Fabryka będzie zlokalizowana w Greenstate Industrial Park, dwa kilometry na południe od Petersburga. To optymalna lokalizacja, która umożliwi sprawną obsługę rosyjskiego rynku oraz skorzystanie z kompetencji i doświadczenia pracowników Tikkurili, którzy obecnie pracują w Petersburgu. Jak wyjaśnia Erkki Järvinen, prezes Tikkurili:

Rosja jest naszym drugim, po Szwecji, największym rynkiem na świecie. Jesteśmy liderem produkcji farb dekoracyjnych w tym kraju, dlatego chcemy się tu rozwijać i umacniać swoją pozycję.

Tikkurila wkroczyła na rosyjski rynek w latach 70., jeszcze za czasów Związku Radzieckiego. Pierwsza fabryka firmy w stylu zachodnim powstała w Petersburgu w roku 1995. Obecnie producent ma w Rosji cztery zakłady produkcyjne, cztery w Petersburgu i jeden w Starym Oskole. Swoje farby sprzedaje w Rosji pod nazwami handlowymi Tikkurila i Teks.

Źródło: Tikkurila