a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweŁódź AkzoNobel na Volvo Ocean Race ochrzczona!

Łódź AkzoNobel na Volvo Ocean Race ochrzczona!

Volvo Ocean Race już za cztery miesiące! Łódź AkzoNobel, która wystartuje w rejsie, jest już zwarta i gotowa – właśnie została oficjalnie ochrzczona przez Pauline Krikke, panią burmistrz Hagi.

AkzoNobel Volvo Ocean Race

Fot. arch. AkzoNobel

Załoga, na czele z kapitanem Simeonem Tienpontem, przybyła do Hagi z Lizbony. Kapitan podkreślił, jak ważnym momentem jest dla nich chrzest łodzi – w pewnym sensie rejs rozpoczyna się dla nich właśnie teraz. Symboliczną butelkę szampana rozbiła o dziób jachtu pani burmistrz w asyście swojego zastępcy, Karstena Kleina.

Wszystkie łodzie, które wystartują w Volvo Ocean Race, pomalowane zostały farbami marek International oraz Awlgrip. Malowanie jachtu AkzoNobel zajęło ok. 1400 godzin, efekt jest jednak wspaniały – łódź zaprezentowana w trakcie ceremonii chrzcin zachwyciła wszystkich obecnych.

Plan załogi na najbliższe tygodnie to rejs transatlantycki do Nowego Jorku, a następnie powrót i przybicie do wybrzeży Wielkiej Brytanii. Volvo Ocean Race startuje 22 października w Alicante w Hiszpanii. Po drodze uczestnicy zatrzymają się w 11 miastach, a ostatecznie przybiją do brzegu w Hadze w czerwcu 2018.

Źródło: AkzoNobel