a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneThermosafe – nowa linia przemysłowa Jotun

Thermosafe – nowa linia przemysłowa Jotun

Z myślą o przemyśle olejowo-gazowym, który potrzebuje odpornych na temperaturę, a przy tym bardzo efektywnych powłok, Jotun wprowadził na rynek nową linię farb Thermosafe. W jej skład wchodzi pięć produktów dostosowanych do konkretnych warunków.

Thermosafe Jotun przemysł olejowo-gazowy

Fot. arch. Jotun

Nowe produkty Jotun są przystosowane do funkcjonowania w temperaturach od -196°C do 1000°C, w warunkach korozji, pożaru, nagłych i gwałtownych zmian temperatury. Zwiększa bezpieczeństwo na platformach wydobywczych i instalacjach, a zarazem pozwala ograniczyć ilość wymaganego materiału oraz zmniejsza koszty utrzymania.

Jak zapewnia Miles Buckhurst, Jotun ściśle współpracuje z partnerami przemysłowymi oraz stara się zrozumieć i spełniać ich potrzeby. Stąd również decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży profesjonalnego systemu powłok, który znosi wyższe temperatury, a zarazem jest łatwy do przetwarzania i gwarantuje inwestorowi doskonałą produktywność.

Producent rozumie, że w tak wymagającej branży nie ma produktów uniwersalnych, dlatego opracował kilka różnych farb dostosowanych do konkretnych warunków. Jotatemp 250 zapewnia antykorozyjną ochronę podłoża w przypadku operacji powyżej 250°C. Dla bardzo szerokiego zakresu temperatur, aż do 1000°C, proponowany jest natomiast Jotatemp 1000 Ceramic. Jotatemp 540 Zinc to ochrona barierowa i galwaniczna dla temperatur powyżej 120°C. Jotachar 1709 – pozbawiona siatki powłoka epoksydowa typu pasywna ochrona przeciwpożarowa (PFP), gwarantująca ochronę w warunkach pożaru węglowodorowego do czterech godzin. Jotatherm TB550 natomiast stanowi izolację termiczną przeciwko wyciekowi cieczy kriogenicznej. Więcej na temat linii i poszczególnych produktów przeczytać można na stronie producenta.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie