REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Thermosafe – nowa linia przemysłowa Jotun

Z myślą o przemyśle olejowo-gazowym, który potrzebuje odpornych na temperaturę, a przy tym bardzo efektywnych powłok, Jotun wprowadził na rynek nową linię farb Thermosafe. W jej skład wchodzi pięć produktów dostosowanych do konkretnych warunków.

Thermosafe Jotun przemysł olejowo-gazowy

Fot. arch. Jotun

Nowe produkty Jotun są przystosowane do funkcjonowania w temperaturach od -196°C do 1000°C, w warunkach korozji, pożaru, nagłych i gwałtownych zmian temperatury. Zwiększa bezpieczeństwo na platformach wydobywczych i instalacjach, a zarazem pozwala ograniczyć ilość wymaganego materiału oraz zmniejsza koszty utrzymania.

Jak zapewnia Miles Buckhurst, Jotun ściśle współpracuje z partnerami przemysłowymi oraz stara się zrozumieć i spełniać ich potrzeby. Stąd również decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży profesjonalnego systemu powłok, który znosi wyższe temperatury, a zarazem jest łatwy do przetwarzania i gwarantuje inwestorowi doskonałą produktywność.

Producent rozumie, że w tak wymagającej branży nie ma produktów uniwersalnych, dlatego opracował kilka różnych farb dostosowanych do konkretnych warunków. Jotatemp 250 zapewnia antykorozyjną ochronę podłoża w przypadku operacji powyżej 250°C. Dla bardzo szerokiego zakresu temperatur, aż do 1000°C, proponowany jest natomiast Jotatemp 1000 Ceramic. Jotatemp 540 Zinc to ochrona barierowa i galwaniczna dla temperatur powyżej 120°C. Jotachar 1709 – pozbawiona siatki powłoka epoksydowa typu pasywna ochrona przeciwpożarowa (PFP), gwarantująca ochronę w warunkach pożaru węglowodorowego do czterech godzin. Jotatherm TB550 natomiast stanowi izolację termiczną przeciwko wyciekowi cieczy kriogenicznej. Więcej na temat linii i poszczególnych produktów przeczytać można na stronie producenta.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA