REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tetrachlorek krzemu w ofercie Grupy PCC

Grupa PCC wprowadziła właśnie do swojej oferty tetrachlorek krzemu. Dlaczego to tak ważne? Ponieważ jest on wykorzystywany w produkcji światłowodów, ograniczających zanieczyszczenie emitowane do środowiska przez… internet.

Grupa PCC tetrachlorek krzemu

Fot. Visor69 / pixabay.com

Choć rzadko o tym myślimy, internet jest źródłem ogromnych zanieczyszczeń. Rocznie globalna sieć internetowa emituje do atmosfery aż 300 milionów ton dwutlenku węgla, zaś zużyte kable, serwery i inne urządzenia trafiają do środowiska jako odpady. Jest jednak sposób, by to zmienić.

Tetrachlorek krzemu do produkcji światłowodów

Tym sposobem są światłowody. Dzięki wysokiemu zasięgowi transmisji, jakie oferują, można wyeliminować z użytku wiele urządzeń. To zaś oznacza mniej odpadów, mniejsze zużycie energii oraz mniej gazów cieplarnianych emitowanych do atmosfery.

Do produkcji światłowodów konieczne są jednak pewne specjalistyczne środki chemiczne. Do nich właśnie należy tetrachlorek krzemu, wprowadzony do sprzedaży przez Grupę PCC. Firma oferuje go obecnie w dwóch wariantach – tetrachlorek krzemu o jakości technicznej jako półprodukt do wytwarzania krzemu metalurgicznego, krzemionki i innych substancji, oraz tetrachlorek krzemu 6N o unikatowej czystości, wykorzystywany właśnie w produkcji światłowodów i w fotowoltaice.

Z surowców produkowanych przez Grupę PCC

Jak podaje producent, obydwa warianty tetrachlorku krzemu produkowane będą z surowców wytwarzanych w zakładach spółek Grupy PCC. To ważny krok firmy w kierunku zielonej rewolucji.

Źródło: Grupa PCC

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA