a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaTeknos zakończył przejęcie Feyco Treffert

Teknos zakończył przejęcie Feyco Treffert

Grupa Teknos zakończyła ogłoszony 11 kwietnia 2017 r. proces przejęcia firmy Feyco Treffert, specjalizującej się w powłokach do drewna, oraz firmy Schekolin AG.

Teknos Feyco Treffert

Fot. arch. Feyco Treffert

O transakcji pisaliśmy w połowie kwietnia. Akwizycja jest ważnym elementem strategii rozwoju Grupy Teknos – dzięki niej Teknos uzyska dostęp do nowych rynków w Szwajcarii, Malezji i USA oraz wzmocni swoją światową pozycję w segmencie produktów do drewna. Jak mówi Paula Salastie, dyrektor generalny Teknos Group Oy:

Bardzo się cieszę, że proces przejęcia przebiegł tak szybko i sprawnie. Biorąc pod wagę sprzedaż netto o wartości 77 mln CHF (ok. 72 mln EUR), ponad 380 pracowników i zakres działalności w 6 krajach, przejęcie Feyco Treffert jest największą tego typu transakcją w historii firmy Teknos. Cieszymy się, że będziemy mogli zwiększyć zakres obsługi klientów na całym świecie i poszerzyć asortyment produktów oraz możliwości badawczo-rozwojowe.

Przejęcie obejmuje firmy Feyco AG z siedzibą w St. Margrethen w Szwajcarii i Treffert Coatings GmbH z główną siedzibą w Alzenau w Niemczech wraz z ich filiami w Chinach, Malezji i USA, a także firmę Schekolin AG z zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Bendern w Liechtensteinie.

Źródło: Teknos