a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweTargi European Coatings Show 2021 odwołane

Targi European Coatings Show 2021 odwołane

Vincentz Network i Nürnberg Messe, organizatorzy targów European Coatings Show, poinformowali, że tegoroczna edycja wydarzenia nie odbędzie się. Powodem decyzji są ograniczenia dotyczące podróży międzynarodowych.

European Coatings Show 2021

Fot. AnnicksPhotography / pixabay.com

Jeszcze dwa tygodnie temu wydawało się, że wszystko zmierza w pomyślnym kierunku – organizatorzy European Coatings Show 2021 informowali, że w związku z rozluźnieniem obostrzeń pandemicznych w rejonie Bawarii targi z dużym prawdopodobieństwem odbędą się w formie stacjonarnej. Po konsultacjach z wystawcami i przedstawicielami przemysłu podjęto jednak decyzję o odwołaniu wydarzenia.

Problemy z podróżami

Kolejna edycja European Coatings Show zaplanowana została dopiero na 28-30 marca 2023. Jak mówi Alexander Mattausch, dyrektor ds. wystaw w Nürnberg Messe, sytuacja pandemiczna w Niemczech stabilizuje się, decyzje polityczne również zapowiadają ponowną możliwość organizacji wydarzeń targowych w Bawarii. Mimo to jednak kolejna edycja ECS nie może się odbyć przed marcem 2023. Jak wyjaśnia Mattausch:

Pozytywny rozwój sytuacji nie jest obserwowany wszędzie, co oznacza, że możliwości podróży międzynarodowych przywracane są wolniej, niż byśmy sobie życzyli. Aby zaś targi European Coatings Show odbyły się w takiej formie, jaką znamy i cenimy – spotkania wystawców i gości z ponad 120 krajów – szybszy powrót do normy jest konieczny.

Amanda Beyer, dyrektor ds. zarządzania wydarzeniami w Vincentz Network, dodaje, że w przypadku wydarzenia na taką skalę jak European Coatings Show podjęcie decyzji było konieczne już teraz. W interesie branży więc organizatorzy z ciężkim sercem postanowili odwołać targi.

Termin konferencji wciąż aktualny

Mimo odwołanych targów, wciąż aktualny jest wrześniowy termin konferencji European Coatings Conference – z tą różnicą, że odbędzie się ona w formie wirtualnej. Jak mówi Beyer:

Cieszymy się, że wciąż możemy zaoferować alternatywę w postaci konferencji online we wrześniu, gdzie branża będzie mogła spotkać się na poziomie wirtualnym, by wymienić się wiedzą i podtrzymać kontakty. W Norymberdze spotkamy się ponownie w marcu 2023.

Źródło: european-coatings.com