a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweHubergroup otworzył fabrykę w Polsce

Hubergroup otworzył fabrykę w Polsce

Producent tuszów drukarskich Hubergroup Print Solutions otworzył nowy zakład produkcyjny. Znajduje się on pod Wrocławiem i ma zaopatrywać europejskich klientów.

Hubergroup fabryka Polska

Fot. arch. Hubergroup

W nowym obiekcie prowadzona jest produkcja wodorozcieńczalnych i rozpuszczalnikowych tuszów do druku fleksograficznego i wklęsłego. Fabryka posiada też laboratorium z oddziałem obsługi klienta i obsługi technicznej. Zakład, zatrudniający ponad 100 osób, stał się centralnym węzłem usługowym w Europie Wschodniej.

Trzecia fabryka w Europie

W Polsce znajduje się mieszalnia Hubergroup uruchomiona w roku 1992. Nowy zakład produkcyjny – który działa już od zeszłej jesieni – powstał wskutek jej rozbudowy. Jak mówi dr Janusz Cymanek, dyrektor zarządzający Hubergroup Poland:

Budując nową fabrykę, Hubergroup zainwestował w najnowocześniejsze wyposażenie. Cieszymy się, że zakład już w pełni działa i że możemy sprawniej dostarczać klientom także duże dostawy tuszów drukarskich i farb.

Powstały pod Wrocławiem ośrodek jest trzecim zakładem produkcyjnym Hubergroup w Europie. Pozostałe dwa znajdują się w Celle w Niemczech oraz w Bolzano Vicentino we Włoszech.

Wsparcie dla drukarni na całym świecie

Obecnie wszystkie linie produkcyjne fabryki w Polsce działają pełną parą, użytkowane są już również biura i pomieszczenia laboratoryjne. Laboratorium zajmuje się wszystkimi rodzajami tuszów drukarskich i ma wspierać drukarnie na całym świecie.

Źródło: Hubergroup