a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweTankFast – nowa linia Jotun do ochrony zbiorników

TankFast – nowa linia Jotun do ochrony zbiorników

Jotun wprowadza na rynek nową linię produktów, TankFast. Szybkie i łatwe w aplikacji powłoki pozwalają skrócić czas wyłączenia zbiornika z użytku, zapewniając doskonałe zabezpieczenie w wymagającym przemyśle rafineryjnym, petrochemicznym oraz chemicznym.

Jotun TankFast

Fot. arch. Jotun

Najważniejszą zaletą nowej linii jest szybka i łatwa aplikacja, która znacznie przyspiesza prace konserwacyjne i pozwala błyskawicznie przywrócić zbiornik do stanu użyteczności. Jak mówi Miles Buckhurst, Global Concept Director – HPI w firmie Jotun:

Aby zoptymalizować swoje przychody, nasi klienci muszą zapewnić pełną operacyjność swoich zbiorników. Nawet w przypadku zapasowych zbiorników, elastyczność procesu przechowywania i transportu spada, gdy jeden z nich zostaje wyłączony z użytku, co ma oczywiście wpływ na zyski. W Jotun dostrzegliśmy ten problem, a naszą odpowiedzią jest TankFast – linia produktów, pozwalająca przywrócić zbiorniki do użyteczności szybciej niż kiedykolwiek, zapewniając równocześnie najwyższy poziom ochrony. To duży plus w konkurencyjnych sektorach, gdzie wysoka efektywność i produktywność są absolutnie niezbędne.

Linia składa się z wyspecjalizowanych produktów, takich jak Tankguard SF – który można aplikować metodą wet-on-wet – oraz Tankguard Plus, umożliwiający o 50% szybszą aplikację oraz sieciowanie. Dzięki nim czas wyłączenia zbiornika z użytku znacznie się skraca.

300 milionów litrów ropy więcej

Eksperci Jotun podkreślają, że wybór powłoki na zbiorniki nie jest wyłącznie kwestią techniczną i konserwacyjną, ale ważną decyzją biznesową, która mocno wpływa na produktywność. Michelle C. Ystad Eriksen, Global Marketing Manager – HPI, wyjaśnia:

Z punktu widzenia biznesowego sytuacja jest bardzo prosta. Weźmy pod uwagę ogromną rafinerię o zdolności produkcyjnej 400 000 baryłek ropy dziennie. Jeśli będzie ona mieć możliwość przywrócić swoje zbiorniki do użytku po dwóch dniach zamiast po tygodniu, oznacza to dla niej rafinację dodatkowych 324 milionów litrów ropy. Oto siła TankFast.

Trzy dekady doświadczenia

Jotun, norweski producent z siedzibą w Sandefjord, to uznany lider w dziedzinie powłok ochronnych dla przemysłu chemicznego oraz olejowo-gazowego. Koncern dostarcza swoim klientom z tej branży innowacyjne, wysokiej jakości rozwiązania już od ponad trzech dekad.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie