REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Światowy rynek – farby architektoniczne w przewadze

W ubiegłym roku na całym świecie sprzedano 38 milionów ton farb o łącznej wartości ponad 90 mld euro. 60% z tego to farby architektoniczne.

Farby architektoniczne stanowią obecnie 60% wszystkich sprzedawanych na świecie farb.
Fot. SerrNovik / fotolia.com

Farby architektoniczne dominują nad przemysłowymi prawie na całym świecie. Jest tak w rejonie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (gdzie w 2013 roku sprzedano ponad 9 milionów ton farb architektonicznych) oraz w obydwu Amerykach (ponad 6 mln ton). Wyjątkiem jest Azja i Pacyfik, gdzie ilość sprzedanych farb przemysłowych była większa (ponad 8 mln ton w porównaniu z 7,5 mln ton farb architektonicznych).

Dużym wzięciem cieszyły się technologie przyjazne środowisku – produkty wodorozcieńczalne stanowią już ponad 50% wszystkich sprzedanych farb. Podczas jednak gdy w architekturze farby wodorozcieńczalne stosowane są niemal bez zastrzeżeń, w przemyśle wciąż jeszcze podchodzi się do nich z rezerwą.

Dane na temat światowego rynku farb zaprezentowano i przeanalizowano w najnowszym numerze magazynu European Coatings Journal.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA