REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Światowy rynek farb do 2020 – raport firmy Persistence

Jak będzie się rozwijał światowy rynek farb w najbliższych latach? Co wpłynie na niego korzystnie? W których regionach spodziewać się możemy najwyraźniejszego wzrostu? Na te i inne pytania odpowiada najnowszy raport Persistence Market Research.

światowy rynekfarb Persistence Market Research

Fot. jtpatriot / pixabay.com

Zgodnie z oszacowaniami analityków firmy w roku 2013 wartość światowego rynku farb i powłok wyniosła 121,9 mld $. W analizowanym okresie, czyli od roku 2014 do 2020, rynek ma się rozwijać w tempie 5,5% rocznie. Jeśli więc prognozy się sprawdzą, w roku 2020 osiągnie wartość 176,5 mld $.

Coraz więcej domów, samochodów, smartfonów

Co sprawia, że rynek tak dynamicznie się rozwija? Przede wszystkim – rosnące zapotrzebowanie ze strony budownictwa. W krajach rozwijających się możliwości tego przemysłu są jeszcze wciąż niewykorzystane, ponieważ jednak populacja rośnie, jest coraz większe zapotrzebowanie na domy mieszkalne i biura, a tym samym – na materiały budowlane.

Rosnąca liczba ludności, a przy tym coraz większe dochody, sprawiają też, że na świecie kupuje się coraz więcej samochodów i dóbr konsumenckich. Wyposażenie domu, sprzęt RTV i AGD, gadżety elektroniczne, takie jak laptopy, tablety i smartfony – to artykuły powszechnego dziś użytku, a do produkcji każdego z nich wykorzystywane są profesjonalne farby i powłoki.

Gdzie kwitnie budownictwo

Jeśli chodzi o regiony geograficzne, największe zużycie farb notuje się w rejonie Azji i Pacyfiku, na dalszych miejscach zaś znajdują się Ameryka Północna i Europa. Nowe biura i domy mieszkalne powstają dziś masowo w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w rejonie Azji i Pacyfiku oraz w Ameryce Łacińskiej.

Raport ukazał się pod tytułem Global Market Study on Paints and Coatings: Industrial Paints and Coatings to Witness Highest Growth by 2020.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA