a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiSun Chemical ma już 200 lat!

Sun Chemical ma już 200 lat!

Rok 2018 to dla Sun Chemical rok szczególny – firma obchodzi właśnie swoje 200. urodziny. Z tej okazji przypomina początki swojej działalności i swoją długą historię.

Sun Chemical

Fot. arch. Sun Chemical

Jak mówi Rudi Lenz, prezes i dyrektor generalny Sun Chemical, historia koncernu, sięgająca początku XIX wieku i inspirującego dziedzictwa firm Lorilleux i Samuel Morris, to 200 lat niezawodnej kolorystycznej ekspertyzy, rozwijania innowacyjnych technologii oraz dbania o jakość i obsługę klienta. W ciągu tych dwóch stuleci producent dorobił się blisko 10 000 znaków handlowych i ponad 3000 patentów.

Był pierwszą firmą, która wprowadziła do sprzedaży tusze UV, tusze wodne czy pigmentowane tusze fleksograficzne na filmy polietylenowe. Sun Chemical to także pionier, jeśli chodzi o czterokolorowy system znany dziś jako CMYK (opracowany w roku 1906). Od roku 1907 wytwarza również pigmenty – oddział Performance Pigments jest już dziś liderem na rynku, oferując szeroką gamę pigmentów, efektów specjalnych i preparatów m.in. do kosmetyków, tworzyw sztucznych, tuszów i produktów specjalnych.

Ważnym rokiem dla firmy był 1987, kiedy to firma stała się częścią DIC Corporation i tym samym zyskała globalny zasięg, wkraczając ze swoimi produktami także do Ameryki Południowej i na Bliski Wschód. Stworzyła wówczas również oddział Advanced Materials, rozszerzając ofertę o dodatkowe składniki, polimery i materiały.

Z okazji jubileuszu Sun Chemical zamierza przypominać swoją historię i drogę, która doprowadziła ją do obecnej silnej pozycji na rynku. Więcej na ten temat na specjalnej, jubileuszowej podstronie.

Źródło: Sun Chemical